Яремчук Віталій Васильович

доцент кафедри фізичного виховання, заслужений тренер України і СРСР, заслужений працівник фізичної культури і спорту України

Народився 28 січня 1942 р. в с. Нова Котельня Житомирської обл. Після війни 1949 р. сім’я Яремчуків переїхала до м. Шепетівки Хмельницької області, де Віталій Васильович навчався в СШ №1. З 1959 р. розпочав трудову діяльність, працюючи слюсарем на комбайновому заводі. У 1960 р. вступив до Одеського педагогічного інституту, після закінчення якого в 1964 р. був призваний на службу в армію. Став майстром спорту СРСР з веслування на байдарці та каное. З 1966 р. переїхав на роботу до м. Хмельницького, де продовжив працювати тренером з веслування у спортивному товаристві «Колгоспник». З 1972 р. пройшов за конкурсом викладачем в ХТІПО, де працював до грудня 2014 р.

   За час роботи у навчальному закладі Віталій Васильович вдало поєднував науково-методичну і тренерську діяльність, йому було присвоєно вчене звання доцента. Особисто і спільно з тренерами Юрієм Корніловим, Сергієм Жиляєвим та Аркадієм Майстром підготував 64 майстри спорту, 6 майстрів спорту міжнародного класу, 3 заслужені майстри спорту. Серед них – олімпійський чемпіон, дворазовий чемпіон світу та чемпіон Європи Сергій Нагорний; семиразовий чемпіон світу та дворазовий чемпіон Всесвітньої Універсіади Валерій Вешко; чемпіон і призер світу Олексій Слівінський, а також низка переможців та призерів міжнародних, всесоюзних та всеукраїнських змагань.

   Загалом під керівництвом Яремчука В. В. збірна команда Хмельницького національного університету неодноразово здобувала загальнокомандні перемоги на студентських змаганнях всеукраїнського та всесоюзного рівнів. Зокрема, у 1973 р.- І місце у Спартакіаді ВНЗ Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти СРСР. На аналогічних змаганнях 1980 р., 1986 р., та 1990 р. -1, II та II місця відповідно. Під його керівництвом наш навчальний заклад багаторазово перемагав та ставав кращим на Всеукраїнських універсіадах.

   У 1995 р. за плідну працю та досягнуті високі спортивні результати Яремчуку В. В. присвоїли звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України». Має ряд відомчих нагород, серед яких – «Відмінник освіти України», «Відмінник фізичної культури і спорту СРСР», Почесні грамоти Спорткомітету СРСР і УРСР, Міністерства освіти і науки України.