Ткачук Іван Хомич

  к. іст. н., доц., директор музею історії Хмельницького національного університету

Народився 17 липня 1929 р. у с. Михнів Ізяславського району Хмельницької області в родині колгоспників. Після закінчення в 1946 р. МихнІвської7-річної школи вступив до Острозького педагогічного училища Рівненської області, яке закінчив з відзнакою в 1950 р. У цьому ж році з посади вчителя Хоровської СШ Острозького району був призваний в армію. Після демобілізації працював вчителем Зуборівської початкової школи, а потім завідувачем початкової школи в с. Криволука Ізяславського району. В 1953-1960 рр. працював другим секретарем Ізяславського райкому комсомолу, лектором, керівником лекторської групи, завідувачем відділу обкому ЛКСМУ. У 1959 р. закінчив історичний факультет КДУ ім. Т. Шевченка. У 1960-1962 р. – консультант, завідувач Хмельницького навчально-консультативного пункту КДУ. З вересня 1962 р. – викладач Хмельницького загальнотехнічного факультету Українського поліграфічного інституту ім. І. Федорова. У1968 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук; з 1969-2010 рр. – доцент кафедри історії Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування. З лютого 1975 р. до вересня 1999 р. очолював підготовче відділення ХТІПО. У 2001-2010 рр. – директор музею історії Хмельницького національного університету.

   Ткачук І. X. постійно жив роботою, був одним із організаторів першого в місті вищого начального закладу. Його професіоналізм і працьовитість дозволили перетворити підготовче відділення Хмельницького технологічного Інституту побутового обслуговування на одне з найкращих в Україні, він створив прекрасний музей історії університету. Ткачук І. X. був улюбленцем тисяч студентів, слухачів підготовчого відділення, добрим другом і порадником викладачів і працівників університету. Великий досвід і знання про університет допомогли Івану Хомичу спільно з Юрієм Земським підготувати два томи збірника документів і матеріалів з Історії університету. Одним із проявів його різнобічних талантів була краєзнавча робота. Статті Ткачука I. X. з Історії рідного краю допомогли не одному поколінню відкритий нові сторінки, краще зрозуміти минуле Хмельниччини.

   Заслуги Ткачука I. X. державою вшановано орденом «Знак Пошани» та численними почесними грамотами і відзнаками. Головна ж нагорода – добра пам’ять про Вчителя і Наставника.