Свіргунець Євген Михайлович

 к. п. н., доц., завідувач кафедри фізичного виховання, заслужений працівник фізичної культури і спорту Україні

Народився 10 квітня 1939 р. в с. Ружична (нині м. Хмельницький). Після закінчення середньої школи, за комсомольськими путівками, поїхав з друзями на будівництво шахт Донбасу, де працював на шахті ст. Щотово Антрацитівського району. В1958 -1961 рр. служив у Радянській армії Після демобілізації вступив на навчання до Кам’янець-ПодІльського державного педагогічного Інституту на факультет фізвиховання, який закінчив з відзнакою у 1965 р. Після закінчення інституту працював Інструктором Кам’янець-Подільського міського та Хмельницького обласного комітетів комсомолу у відділі студентської та учнівської молоді.

   У 1967 р. Євген Михайлович пройшов за конкурсом до Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування. Цього ж року молодь інституту обирає його секретарем комсомольської організації, а студенти навчальних закладів області – головою обласної ради студентського спортивного товариства “Буревісник». Через рік в інституті була створена кафедра фізичного виховання, яку очолив Свіргунець Є. М. За його ініціативою та безпосередньою участю розпочалось проектування і будівництво стадіону, спортивних майданчиків і створення перших спортивних студентських команд та будівельних загонів.

   У 1975-1979 роках навчається в заочній аспірантурі КДІФК, а в 1981 р. Успішно захищає дисертацію. Очолюючи понад ЗО років кафедру фізичного виховання, він опублікував близько 140 наукових праць, два навчальних посібники (у співавторстві), близько 20 методичних розробок, 5 робіт було надруковані за рубежем.

   Під час викладацької роботи Свіргунець Є. М. проявив себе висококваліфікованим педагогом, досвідченим організатором і менеджером у сфері фізичної культури та спорту. Більше ніж десять викладачів кафедри захистили дисертації, одинадцять – нагороджені знаком «Відмінник освіти України». За цей період побудовано спортивний комплекс, спортивно-веслувальну базу, залучені кошти для закупівлі спортивно-оздоровчого табору, розбудовано футбольний майданчик зі штучним покриттям.

   Заслугою Євгена Михайловича є і те, що спортивні команди й окремі спортсмени університету стали кращими в області та країні, десятки спортсменів досягли результатів світового рівня; підготовлено 14 Заслужених майстрів спорту, понад ЗО майстрів спорту міжнародного класу, більше ніж 250 майстрів спорту. В університеті було виховано чотири олімпійські чемпіони, понад 20 призерів Всесвітніх Універсіад.

   Плідна та багатолітня робота Свіргунця Є. М. відзначена двома орденами «Знак Пошани», присвоєнням звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України» та Іншими нагородами державних, спортивних і громадських організацій.