Рожанський Пантелеймон Петрович

 Народився 9 серпня 1993 року в селі Сосни Літинського району Вінницької області. У 2012 році закінчив Вінницький технічний коледж комп’ютерних технологій. Цього ж року вступив на факультет програмування та комп’ютерних і телекомунікаційних систем Хмельницького національного університету (за скороченою формою навчання). Ще до закінчення навчання в університеті відгукнувся на заклик українських патріотів захищати гідність свою та свого народу і став активним учасником Революції Гідності у складі загону «Пекельна бочка». Коли почалася російська інтервенція в Україну, Пантелеймон записався добровольцем до лав Національної Гвардії, але, оскільки був студентом четвертого курсу стаціонарної форми навчання, йому відмовили; і лише після отримання вищої освіти у 2014 році його записали добровольцем до батальйону оперативного призначення імені Сергія Кульчицького.

   Батьки і Пантелеймон мріяли про подальше навчання в університеті, але свобода і незалежність Вітчизни переважили особисті мрії і бажання.

   Під час служби в Національній гвардії сумлінно виконував покладені на нього обов’язки. Був взірцем для інших бійців батальйону, помічав у розташуванні ворога те, чого не помічали інші. Завдяки його пильності на Кондратьєвському териконі було виявлено і знешкоджено велику групу вояків російського спецназу, які намагалися пробратися в тил розташування наших військ.

   Старший солдат Рожанський Пантелеймон Петрович загинув 5 січня 2015 року поблизу села Міньківка Артемівського району під час здійснення ротації в зону АТО, на шляху до розташування батальйону в Донецькій області.

   Похований у селищі міського типу Літин Вінницької області.

   На фасаді школи, де навчався Пантелеймон, відкрито меморіальну дошку на якій викарбовані слова: «У цій школі з 2003 до 2008року навчався Рожанський Пантелеймон Петрович (09.08.1993–05.01.2015). Боєць батальйону спецпризначення ім. С.Кульчицького. Загинув, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України у зоні АТО, м. Артемівськ Донецької області. Вічна пам’ять герою!»

   Указом Президента України №365/2015 від 28 червня 2015 року за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, за вірність військовій присязі Пантелеймон Рожанський нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).