Ребрік Валентина Євгеніївна

Народилася 20 травня 1945 р. в м. Саратові (Російська Федерація). Закінчила Санкт-Петербурзьку академію технології та дизайну (1968 р.). За фахом – Інженер-конструктор виробів зі шкіри.

Пропрацювала в Хмельницькому національному університеті 44 роки (1971 -2015 рр.). спочатку на кафедрі технологи і конструювання виробів зі шкіри, а з 2000 р. – на кафедрі теорії та методики трудового і професійного навчання. Дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук захистила у 1982 р. За багаторічну творчу працю нагороджена нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти України» (2005 р.). відзначена Почесною грамотою Національної академії педагогічних наук України (2012 р.).

Ребрік В. Є. – знаний на Поділлі майстер декоративного мистецтва, член спілки самодіяльних художниць «Дивосвіт» (2003-2012 рр.), спілки майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Рукотворець». Вона, разом зі своїми студентами, є учасником численних університетських, міських, обласних і всеукраїнських виставок декоративного мистецтва. Високий художній рівень її творчих робіт з художньої обробки шкіри та інших природних матеріалів оцінено багатьма дипломами, грамотами і подяками Хмельницького обласного управління культури, Хмельницького обласного управління у справах сім’ї та молоді, підприємств м. Хмельницького І області, навчальних закладів тощо. Прізвище майстрині занесено до книги «Хмельницький в іменах. Митці» (2012 р.).

   Ребрік В. Є. – автор нового і унікального виду декоративного мистецтва – «нитко-цвяхового натягу», за розробку якого отримала патент (2005 р.). Науковці відзначають не тільки художню цінність цього виду мистецтва, але і його можливість сприяння розвитку психодинамічних характеристик людини. Досвід роботи майстрині постійно висвітлюється в телевізійних передачах обласного і національного телебачення, у періодичних друкованих виданнях.