Кириченко Людмила Мефодіївна

науковий співробітник науково-дослідної частини

Народилась 2 січня 1947 р. Хмельницька обл.., Старокостянтинівський район, с.Ладиги. Вступила на 1 курс Хмельницького інституту побутового обслуговування 1967р, який закінчила з відзнакою 1972р.

   Кириченко Л.М. працює в ХНУ з 1972р. і за час роботи проявила себе як добросовісний, відповідальний працівник. Вона брала активну участь у створенні наукової лабораторії композиційних матеріалів, де за її участі були створені розробки, які за науковим рівнем відповідають світовим стандартам. Це зокрема: – створення антифрикційних композиційних матеріалів на основі полімерів для високонавантажених, теплонапружених металополімерних вузлів тертя; – підготовка прогресивної технології перероблення технічних рослинних олив в паливно-мастильні матеріали; – розроблення технології хімічної модифікації поверхні металовиробів з метою подальшого нанесення фторопластового покриття з антикорозійним захистом металовиробів і конструкцій.

    Людмила Мефодіївна є автором 11 патентів на винаходи і більш ніж 60 статей, надрукованих у наукових журналах і збірниках матеріалів наукових конференцій. За час її багаторічної праці у Хмельницькому національному університеті проявила себе як висококваліфікований спеціаліст, який грамотно вирішує проблемні питання. Виконувала наукову роботу, яка фінансувалася і з держбюджету України, і за трудовими договорами з підприємствами. Загальна сума госпдоговірних робіт за такими тематиками перевищила 9 млн. грн.

   Про результативність роботи свідчить активне впровадження композиційних матеріалів у промисловості, зокрема на ВО ” Уралтрансгаз ” (м.Єкатеринбург, Росія), Хмельницька філія концерну «Укртехінвестгаз», ВАТ ВЕК “СУМИГАЗМАШ”, ТОВ ” Сумський науково-технічний центр”, АК ” РОТОР” (м.Суми), ТОВ ” МЕТАН-АВТО ” (м.Дніпро), ТОВ «Екогазавто» (м. Вознесенськ Миколаївська обл.), ДП «Борщівський спиртзавод» (Тернопільська обл.), ДП «Ковалівський спиртзавод», (Тернопільська обл.) тощо.

   За час роботи в Хмельницькому національному університеті за багаторічну сумлінну працю нагороджена: – грамотами Хмельницької обласної ради «За багаторічну сумлінну, плідну працю, вагомий особистий внесок у розвиток освіти та науки,» (7.09.2000 – 2010 рр.); – грамотами Управління освіти Хмельницької міської ради «За ефективну організацію виконання науково-дослідних робіт та за високі досягнення у науковій діяльності» (2012 -2013 рр.); – почесними грамотами Хмельницького національного університету (2004, 2007, 2008рр);

   Занесена на Дошку пошани університету (2010 – 2016рр).