Запитання до адміністрації

Відповіді на найбільш поширені питання від студентів до адміністрації

Питання: “В нас найближчим часом вже буде атестація, в нашій групі є декілька студентів, які зараз задіяні в бойових діях, і не можуть відвідувати пари, як бути студентам та викладачам з оцінками?”
Відповідь: Цього року атестаційні оцінки будуть мати більш орієнтовне значення для адміністрації, відображаючи частку тих студентів, які можуть в цих умовах працювати ритмічно. Решта студентів, наприклад ті з них, які задіяні до територіальної оборони/ проживають у тимчасово окупованих територіях тощо, матимуть час закрити усі необхідні контрольні точки до завершення теоретичного навчання у цьому семестрі. Ця інформація була озвучена деканам на ректораті.

Питання: Як бути з курсовими та кваліфікаційними роботами? Багато студентів зараз волонтерять/в тер обороні. Питаю конкретно за 4 курс
Відповідь: Щодо курсових та кваліфікаційних робіт. Їх потрібно буде виконати, оскільки це є обовязковою складовою індивідуального навчального плану кожного студента та є гарантією у майбутньому щодо відсутності проблем із визнанням дипломів за кордоном.

Питання: Як бути із практикою?
Відповідь: Щодо практик. Кожна кафедра максимально допоможе у пошуку бази практики або дасть можливість опанувати необхідні матеріали у індивідуальному порядку кожному здобувачеві. Завідувачі кафедр попереджені про це. При необхідності захист практик може бути реалізований у онлайн-форматі. Така практика була реалізована у період карантинних обмежень.

Питання: Поширеною практикою серед навчальних закладів під час війни є спрощення написань дипломних магістерських робіт або їх відміна. Чи буде така практика у ХНУ?
Відповідь: Відміни написання магістерських робіт НЕ БУДЕ, Такі дипломи за кордоном НЕ ВИЗНАЮТЬ. Щодо їх наповнення – більшість кафедр у останні роки значно зменшили вимоги щодо обсягу кваліфікаційних робіт.

Питання: Питання яке хвилює студентів кафедри дизайну, чи є нормальним те що не виконується спрощення практичних завдань (живопису) адже є студенти які поїхали за кордон і не мають змоги купити дорогі матеріали (брати з собою було не варіант)
Відповідь: Щодо спрощення вимог. Інтенсивність навчання за дистанційними технологіями орієнтовно має відповідати очному навчанню. Це ж стосується завдань у межах певних дисциплін. До викладачів доведено необхідність перегляду завдань (у т.ч. для мистецьких освітніх програм). У кого із студентів взагалі немає можливості навчатися – академічна відпустка (дається на рік).

Питання: Щодо держіспитів для випускних курсів? чи буде їхнє спрощення, чи відміна, чи як буде відбуватись їх написання.
Відповідь: Кваліфікаційні іспити будуть проведені відповідно до графіків. Можливе їх проведення у онлайн-форматі. Такий варіант був апробований під час карантинних обмежень.

Питання: Чи змінилися дата проведення весняної атестації?
Відповідь: Атестація зміщена на один тиждень, закінчиться 29 квітня.

Питання: Чи є вірогідність, що ХНУ перейде в найближчий час на змішаний тип навчання?
Відповідь: Якщо активна фаза війни закінчиться, то університет може повернутися на змішаний або очний формат навчання. На сьогодні поки що доволі велика кількість студентів знаходиться за межами України, тому говорити про перехід у інший формат навчання було б передчасно. Але варіант переходу у змішаний режим навчання пропрацьовується.

Питання: Чи будуть курсові роботи провірятись на плагіат?
Відповідь: Перевірка курсових робіт буде проведена системою Антиплагіарізм. Юнічек використовуватися не буде.

Питання: Чи обов’язково заносити на кафедру друкований варіант курсової/практики?
Відповідь: Дозволяється подати електронний варіант курсових робіт/практик. Бажано при можливості підписати кваліфікованим електронним підписом (генерується у Дії та Приват24).

Питання: Плата за гуртожиток буде збільшена?
Відповідь: З 1 вересня скоріше всього плата за гуртожиток буде збільшена пропорційно до зростання стипендій. У інших ЗВО це відбулося вже.

Питання: Як отримати інформацію про власне навчання в університеті, перебуваючи за кордоном?
Відповідь: https://info.edbo.gov.ua/check-person/

Питання: Питання щодо вступу у 2022 році
Відповідь: Механізм розробляється Міністерством освіти і науки. При наявності офіційної інформації – проведемо ще одну нараду з метою додаткових роз’яснень.

Питання: Щодо плати за навчання – чому вона не зменшена при дистанційному навчанні?
Відповідь: Навчання за дистанційними технологіями не відповідає дистанційному навчанню. Згідно розробленого порядку навчання за дистанційними технологіями в університеті інтенсивність навчання (кількість занять) при навчанні за дистанційними технологіями орієнтовно відповідає очному навчанню. Певна економія коштів, яка наявна внаслідок меншої кількості фактично спожитих комунальних послуг внаслідок навчання за дистанційними технологіями нівелюється значним зростанням їх вартості та поступовим оновленням матеріально-технічної бази університету. Зокрема, це підтверджується успішними акредитаціями 20 освітніх програм різного профілю нашого університету, проведених Національним агентством забезпечення якості вищої освіти у 2020-2021 роках.

Якщо у Вас є запитання до адміністрації – скористайтесь формою “Запитання до адміністрації Хмельницького національного університету” за посиланням https://bit.ly/3u4msw7.
Відповіді буде надано при наступній зустрічі (орієнтовно травень), якщо ви не залишите контакти для зворотного зв’язку.