Веслувальний сезон розпочато з Кубка України

В місті Умань з 20 по 25 квітня пройшли змагання Кубка України з веслування на байдарках і каное. У змаганнях взяли участь 24 команди з 20 областей України та м. Києва, близько 400 спортсменів двох вікових груп серед юніорів та дорослих боролись за найвищі нагороди Кубка України. Для дорослих ці змагання були відбірковими до національної збірної команди України для участі в Кубках світу та Європейській олімпійській кваліфікації до ХХХІІІ літніх Олімпійських ігор 2024 року що відбудуться у м. Париж.

У складі збірної команди Хмельницької області взяли участь студенти Хмельницького національного університету: факультету здоров’я, психології, фізичної культури та спорту – Марія Євдокимова, Микола Мельник (студенти-магістри групи ФКСм-23-1), Ганна Павлова (студентка групи СОФК-21-1), Софія Дячок (студентка групи СОФК-20-1), Артем Мельник (студент групи ФКС-21-1), Анастасія Дежицька (студентка групи СОФК-22-1), Назар Лозінський (студент групи ФКС-20-1), Анастасія Василенко студентка (групи ФКС-22-1) та студентка факультету міжнародних відносин Тетяна Зозуля (група ФПЛ-20-1).

За несприятливих погодних умов, сильний вітер і дощ, часті повітряні тривоги за яких зупиняли заїзди, спортсмени проявили терпіння, витримку та здобути медалі Кубка України різного гатунку.

Високий рівень підготовленості продемонструвала Ганна Павлова, на олімпійській дистанції 500 метрів та 200 метрівці у збірному екіпажі байдарки-двійки з Людмилою Кунділовською вони впевнено фінішували першими, а згодом на олімпійській дистанції 500 метрів у байдарці-четвірці Ганна знову святкувала перемогу, а наступного дня у байдарці-одиночці на дистанції 1000 метрів виборола ще й срібну медаль. Володарем Кубка України у збірному екіпажі байдарки-четвірки на дистанції 1000 метрів став Микола Мельник – на олімпійській дистанції 500 метрів він здобув бронзову нагороду. Добре виступили і наші каноїстки: Анастасія Дежицька у каное-двійці на олімпійській дистанції 500 метрів поступилась лише лідерам збірної команди України, які мають ліцензію на Олімпійські ігри. Анастасія виборола срібну медаль, а на дистанції 5000 метрів у каное-одиночці здобула «бронзу». У збірному екіпажі каное-четвірці серед жінок на дистанції 500 метрів Тетяна Зозуля та Анастасія Василенко вибороли бронзову медаль. Гідно виступили на Кубку України Марія Євдокимова та Софія Дячок: у байдарці-четвірці на 500 метрів Марія фінішувала четвертою, а Софія в іншому збірному екіпажі стала п’ятою.

Варто відзначити, що Ганна Павлова візьме участь у Європейській олімпійській кваліфікації, яка пройде 8-9 травня в місті Сегед (Угорщина), тож бажаємо їй вибороти путівку на ХХХІІІ літні Олімпійські ігри 2024 року.

Велика подяка збройним силам України, захисникам і захисницям, та усім, хто боронить нашу країну від ворога за можливість тренуватись та виступати на змаганнях.