Українські стартапи на світовій виставці № 1 в галузі біомедичних технологій «MEDICA 2022»

Провідна світова виставка № 1 в галузі біомедичних технологій «MEDICA 2022» ще раз показала позитивні результати, незважаючи на те, що умови залишаються несприятливими. Понад 81000 відвідувачів із різних секторів світової індустрії охорони здоров’я прибули до Дюссельдорфу в Німеччину, щоб відвідати «MEDICA 2022» та «COMPAMED 2022» з 14 по 17 листопада 2022 року.

Більш ніж 5000 експонентів із 70 країн запропонували різноманітні інновації для сучасної амбулаторної та клінічної допомоги, включаючи всі компоненти, продукти та процеси для їх розробки та виробництва. Частка відвідувачів із міжнародної торгівлі склала 75 %. Крім європейських країн у великій кількості були учасники з Південної Кореї, США, Індії, Північної Африки. Серед провідних осіб, які відвідали MEDICA 2022, були федеральний міністр охорони здоров’я Німеччини, професор, доктор Карл Лаутербах; професор Рон Просор; посол Ізраїлю МонаНойбаур; міністр економіки Північного Рейну-Вестфалії; генеральні консули Японії Сецуко Кавахарата США – Полін Као.

«MEDICA 2022» є важливою платформою для розширення контактів і пошуку партнерів для спільних проєктів. Під час «MEDICA TECH FORUM» та нетворкінгу презентовано огляд тем біомедичних технологій, які є особливо актуальними сьогодні. Зокрема, розглянуто аспекти схвалення продукції, питання сертифікації.

Попит на інтелектуальні процеси та цифровізацію біомедичних технологій сприяв активній презентації стартапів на платформах виставки: «MEDICA CONNECTED HEALTHCARE FORUM» та «MEDICA START-UP PARK». Серед 40 представлених стартапів на «MEDICA START-UP PARK» була презентована розробка «ECODISІNFЕCTANТ» для обробки поверхонь, науковця Хмельницького національного університету, доктора технічних наук, завідувача кафедри хімії та хімічної інженерії Ольги Параски.

Під час «MEDICA CONNEC TEDHEALTHCARE FORUM», Ольга Параска презентувала власний стартап і розповіла про можливості застосування композицій для обробки поверхонь, побутових текстильних виробів і виробів спеціального призначення. Зокрема, застосування «ECODISІNFЕCTANТ» з метою забезпечення гігієнічного догляду для військових.

Українські стратапи в галузі біомедичної інженерії викликали цікавість в іноземних відвідувачів «MEDICA 2022». Представники влади запропонували програми підтримки для розвитку стартапів. Зокрема, стенд розробок українських науковців відвідали Ірина Шум – Генеральний консул України в Дюссельдорфі та доктор Стефан Келлер – мер Дюссельдорфу.

У контексті пандемії Covid 19 та зростаючої тенденції до амбулаторного лікування в охороні здоров’я продукти та послуги для пунктів надання допомоги, тобто для діагностики та лікування, орієнтованих на пацієнта, мають високий попит. Під назвою «COVID-19: виклик залишається», «MEDICA LABMED FORUM» надав відповідну медичну перспективу. Було обговорено поточні виклики, засновані на постійно нових варіантах вірусу, а також необхідність удосконалення як діагностики, так і терапії.

Також під час «MEDICA 2022» відвідувачі мали змогу зустрітися з олімпійцями-переможцями не лише у вигляді віртуальних аватарів, а й наживо: олімпійська чемпіонка зі стрибків у висоту Гайке Хенкельі олімпійський чемпіон з метання диска Ларс Рідель викликали жваве зацікавлення на «MEDICA SPORT SHUB» – нова зона дій у центрі тематичного сегменту фізіотерапії. У коротких презентаціях, доповнених невеликими вправами для участі, основна увага була зосереджена на порадах і підказках щодо здорового тренування, правильного харчування, успіху команди або аспектів психічного здоров’я.

Ерхард Вінкамп, керуючий директор «Messe Düsseldorf» підкреслив визначну роль заходів «MEDICA 2022», як платформи для міжнародної співпраці в галузі охорони здоров’я та біомедичної інженерії – тут завжди цікаво спостерігати, як розвиваються продукти та технології.

Детальніше на https://www.medica-tradefair.com/

Department of Chemistry and Chemical Engineering

Scientific society of students and young scientists of KhNU