СТУДЕНТИ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ СЕРЕД УЧАСНИКІВ ХХХІ ІГОР ОЛІМПІАДИ В РІО-ДЕ-ЖАНЕЙРО

Закінчились найвагоміші змагання чотириріччя – ХХХІ Олімпійські ігри, що проходили в Ріо-де-Жанейро (Бразилія). Вперше у складі олімпійської збірної команди України з веслування на байдарках і каное виступали студенти Хмельницького національного університету, каноїсти Павло Алтухов, Дмитро Янчук та байдарочниця Інна Грищун.

Найкраще вдалось виступити випускнику 2015 року гуманітарно-педагогічного факультету напряму підготовки «здоров’я людини», майстру спорту міжнародного класу Дмитру Янчуку. Він у каное-двійці на дистанції 1000 метрів разом зі своїм напарником з Рівненщини Тарасом Міщуком вибороли для нашої держави бронзові нагороди. Наші каноїсти поступились досвідченому екіпажу з Німеччини, в якому загрібав чемпіон Олімпіади 2012 року Себастьян Брендель, та екіпажу з Бразилії – чемпіонам Світу. За часів незалежності України це перша нагорода на олімпійських іграх на цій дистанції серед каное двійок, а для нашого університету до скарбниці золотих та срібних медалей Олімпійських ігор додалась ще одна бронзова нагорода.

Також вдало виступив студент факультету економіки і управління, майстер спорту міжнародного класу Павло Алтухов. У каное-одиночці на дистанції 1000 метрів він посів четверте місце. Це хороший результат, враховуючи його молодий двадцятирічний вік та те, що це його перша Олімпіада.

Окрім каноїстів на Олімпійських іграх взяла участь випускниця 2016 року гуманітарно-педагогічного факультету, спеціальності «Технологічна освіта» Грищун Інна. Разом із одеситкою Анастасією Тодоровою Інна змагалась у двох видах програми з веслування. Спочатку у заїзді байдарок-двійок наш екіпаж здобув четверте місце, а згодом у байдарці-четвірці разом із волинянкою Марією Повх та вінничанкою Світланою Ахадовою, програвши усього 0,3 секунди, наші веслувальниці зупинились за крок від п’єдесталу. І знову четверте місце. Слід відмітити, що програли наші дівчата досвідченим екіпажам з Угорщини, Німеччини, та Польщі, чемпіонкам та призеркам лондонської Олімпіади 2012 року.

Хоч і не усім спортсменам покорився п’єдестал Олімпійських ігор, проте участь у таких вагомих змаганнях є великим внеском в розвиток спортивного руху на України, популяризації ідей олімпізму та прикладом для наслідування.

Від усього багатотисячного колективу студентів та викладачів університету, фізкультурно-спортивного активу бажаємо нашим веслувальникам міцного здоров’я, спортивної вдачі і подальших успіхів на водяних доріжках.

На фото: першим номером стоїть Дмитро Янчук

На фото: ліворуч Дмитро Янчук

На фото: Павло Алтухов після фінішу

На фото: другий номер у байдарці Інна Грищун

Доцент кафедри фізичного виховання Флерчук В.В.