Співачук Володимир Леонідович

к.е.н., доцент, завідувач кафедри економічної теорії, народний депутат України 4-го скликання

Народився 24 березня 1947 року в смт. Ярмолинці Хмельницької області. 1969 року закінчив Львівський державний університет ім. І.Франка за спеціальністю «Історія» і отримав кваліфікацію – історик, викладач історії та суспільствознавства. Протягом 1969 – 1970рр. працював вчителем історії Нововоскресенської середньої школи Нововоронцовського району Херсонської області, з 1970 по 1988 роки перебував на комсомольській та партійній роботі в Ярмолинецькому та Хмельницькому районах.

   У 1979-1983 роках навчається в заочній аспірантурі Інституту економіки Національної академії наук України за спеціальністю «Історія економічних вчень», 1987 року успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук, 1992 року отримав вчене звання доцента.

   В університеті почав працювати з 1988 року на кафедрі політичної економії на посаді старшого викладача. 1996 року обирається за конкурсом на посаду завідувача кафедри економічної теорії і права, де показав себе умілим керівником, об’єднував зусилля професорсько-викладацького складу кафедри та спрямовував на удосконалення навчального процесу, підвищення кваліфікації викладачів. Співачук В.Л. є автором, або співавтором майже 100 наукових публікацій та навчально-методичних розробок.

   Наукові інтереси зосереджені на дослідженні проблем історії економіки й економічної думки, економічної теорії, державної економічної політики, трансформаційних процесів в економіці України та сучасних економічних теорій.

   З квітня 2002 року до травня 2006 року – народний депутат України 4-го скликання, член Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій, Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з перевірки законності та фактів порушень, виступав спостерігачем при Постійній делегації в міжпарламентській організації “Постійна делегація в Міжпарламентській асамблеї Євразійського економічного співтовариства”. Після закінчення повноважень народного депутата України 25 травня 2006 року був обраний депутатом Хмельницької обласної ради.

   За високі показники в роботі, активну громадську діяльність нагороджувався грамотами та був занесений на Дошку пошани університету

   Нагороджений Грамотою Верховної Ради України за заслуги перед українським народом та Грамотами Хмельницької обласної ради за внесок в розвиток місцевого самоврядування.