Пундик Галина Василівна

Олімпійська чемпіонка з фехтування на шаблях, заслужений майстер спорту України

 Народилася 7 листопада 1987 р., у с. Чотирбоки Шепетівського району Хмельницької області. Навчалася в НетішинськІй ЗОШ № 1. Займатися фехтуванням на шаблях почала з 10 років у групі О. Штурбабіної в місцевій КДЮСШ.

   Навчалася у Хмельницькому національному університеті на гуманітарно-педагогічному факультеті за напрямом підготовки «Здоров’я людини». Протягом навчання вона стала багаторазовою чемпіонкою, володарем кубка, переможцем універсіади України, здобула три срібні медалі на всесвітніх універсіадах.

   У 2004 р. вперше потрапила до збірної команди України, у 2005 р. стала бронзовою призеркою чемпіонату Європи в Залаегерсегу в командній першості та виконала норматив майстра спорту України міжнародного класу. У 2007 р. виграла чемпіонат світу серед юніорів, здобула срібні медалі чемпіонатів Європи та світу в командній першості. Цього ж року отримала звання заслуженого майстра спорту України. У 2008 р. знову виграла юніорський чемпіонат світу в командній першості, а також виграла «срібло» дорослого чемпіонату Європи в Києві у командній першості. здобула путівку на Олімпійські ігри в Пекін. У командній першості українська збірна, до якої входила і Галина Пундик, спочатку у чвертьфіналі перемогла росіянок з рахунком 45:34, а в півфіналі – американок 45:39. У фінальному бою проти китаянок українки виграли 45:441 стали олімпійськими чемпіонками.

   У 2009 р. українська команда, до якої входила Галина, виграла чемпіонат світу; у 2010, 2011 І 2012 роках стала срібною призеркою. На чемпіонатах Європи 2010 р. виграла золоту медаль в командних і бронзову – в особистих змаганнях. На чемпіонаті Європи 2011 року Галина здобула срібну медаль в командних змаганнях і бронзову – в індивідуальних змаганнях.

   На Всесвітніх літніх Універсіадах 2007 р. у Бангкоку (Тайланд) вона здобула дві срібні нагороди у командній та особистій першості, у 2011 р. в Женшен (Китай) – срібну медаль у командній боротьбі; а у 2013 р., яка проходила у Казані (Росія), Галина виборола бронзову медаль у Індивідуальній першості.

   Пундик Галина – представниця спортивного товариства ЗС України (військовослужбовець) та ФСТ «Україна».

   Тренується у Валерія та Ольги Штурбабіних.

   Нагороджена орденом «За заслуги» III ступеня (2008 р.), триразова володарка нагороди «Герої спортивного року» (2007, 2008, 2009 рр.).