Кравцов Микола Іванович

 доцент кафедри фізвиховання, заслужений тренер України

 Народився 1 січня 1939 року у селі Гай-Стародубівка Слов’янського району Донецької області. Після навчання в школі 1957 року вступив до Донецького технікуму фізичної культури, після закінчення якого працював керівником фізичної культури будівельного училища №4 у селищі Миколаїв Слов’янського району.

   1960 році перейшов працювати методистом виробничої гімнастики на СловГРЕС і у вечірні години був тренером ДСТ «Авангард» з важкої атлетики. 1961 року вступив до Львівського інституту фізичної культури за спеціальністю «викладач фізичної культури і тренер з важкої атлетики», після закінчення якого був запрошений викладачем до Кременецького педагогічного інституту на факультет фізвиховання.

   1968 року Кравцов М.І. за оголошеним конкурсом прийшов працювати в Хмельницький технологічний інститут побутового обслуговування на посаду старшого викладача кафедри фізвиховання.

   За період роботи у навчальному закладі Микола Іванович вдало поєднував науково-методичну і тренерську діяльність. Ним опубліковано майже п’ятдесят наукових робіт і методичних розробок. Йому було присвоєно вчене звання доцента. Брав участь із групою тренерів у підготовці до відповідальних змагань срібного призера Ігор ХХV Олімпіади і чемпіона Ігор ХХVІ Олімпіади Тимура Таймазова, який ставав також дворазовим чемпіоном світу і триразовим чемпіоном Європи. Особисто підготував переможця Кубка світу і багаторазового переможця всеукраїнських змагань Анатолія Дуцького. Всього М.І. Кравцовим було підготовлено 1 заслуженого майстра спорту, 2 майстрів спорту міжнародного класу, 22 майстрів спорту з важкої атлетики. Команда важкоатлетів університету постійно була у когорті найсильніших студентських команд країни. Будучи суддею національної категорії, М.І. Кравцова залучали до суддівства усіх змагань, які проводились в країні.

   Микола Іванович брав активну участь в розбудові спортивної бази університету, у популяризації спорту серед шкільної молоді.

   1996 року за плідну працю та досягнуті високі спортивні результати Кравцову М.І. були присвоєно звання «Заслужений тренер України». Він отримав низку нагород, серед яких – «Відмінник освіти України», «Почесна відзнака Міністерства України у справах сім’ї, молоді і спорту», Почесні грамоти Спорткомітету України, Міністерства освіти і науки України, обласної і міської адміністрації.