Гуменчук Олександр Іванович

заслужений художник України, доцент кафедри дизайну

 Живописець, дизайнер, монументаліст, педагог. З 2002 р. є членом Національної спілки художників України.

   Народився 20 січня 1952 р. у Приморському краї (Російська Федерація). Закінчив у 1982 р. з відзнакою факультет дизайну Латвійської академії мистецтв. Має 15 персональних виставок.

   Гуменчук О. І. у 2003-2013 рр. викладав на кафедрі дизайну Хмельницького національного університету. Багато студентських робіт під його керівництвом вибороли нагороди та призові місця на всеукраїнських професійних конкурсах І олімпіадах. Методичні розробки та наочні посібники з вивчення фахових дисциплін за авторства Олександра Івановича є неоціненною дидактичною базою підготовки висококваліфікованих майбутніх дизайнерів у нашому університеті. Разом з викладачами кафедри дизайну є автором проекту експозиції Музею техніки ХНУ. Гуменчук О. І. має значні досягнення у діяльності щодо розвитку іміджу Хмельницького національного університету як ВНЗ, що навчає майбутню творчу еліту країни.

   У 2008 р. у складі колективу митців працював над створенням першого в країні Музею пам’яті жертв голодомору (Державний історико-культурний заповідник «Межибіж»), за що був представлений до почесного звання «Заслужений художник України».

   Гуменчук О. І. також є лауреатом обласного конкурсу «Людина року» в номінаціях «живопис», «місто», «люди» та володарем Гран-прі. Має Почесну відзнаку Хмельницького міського голови.

   Дизайнер за фахом, О. І. Гуменчук є автором втілених розробок інтер’єрів; є достатньо досвідченим художником-монументалістом. Проте, від душі І для душі, більше як 15 років цікавиться давньою історією та археологією. А ще Олександр Іванович добре знається на орнаментиці. Він збирає орнаменти різних часів І народів, а колекція лише подільських орнаментів нараховує кілька сотень взірців.

   Його твори зберігаються у вітчизняних музеях та приватних колекціях України, Польщі, Німеччини, США, Ізраїлю, Угорщини, Латвії, Бразилії, Англії, Голландії, Російської Федерації.