старший викладач кафедри психології та педагогіки,Заслужений винахідник України
Народився 30 березня 1953 року в селі Нова Гута Новоушицького району на Хмельниччині. Закінчив Чернівецький державний медичний інститут у 1980 р. За фахом – лікар-хірург. Тернопільську академію народного господарства у 1997 р. Хмельницький національний університет у 2018 р., за спеціальністю 053 Психологія та отримав кваліфікацію Магістр психології, викладач психологічних дисциплін.
Лікарську діяльність він розпочав у 1981 році з посади завідувача хірургічним відділенням Вовковинецької районної лікарні №2. Пройшовши шлях від завідувача відділенням до головного лікаря Деражнянського району.
За час роботи в медичній галузі Деражнянщини обирався депутатом районної ради 21 і 22 скликань.
Олександр Йосифович виявив здібності до наукових досліджень вже під час навчання у Чернівецькому державному медичному інституті, де виступав з доповідями на місцевих та республіканських конференціях з питань щодо лікування перитонітів, опублікував ряд статей в наукових журналах.
Перебуваючи на посаді заступника головного лікаря, а потім і головного лікаря Деражнянської районної лікарні він розробив та впровадив у практику нові методи лікування сечокам’яної хвороби та запальних захворювань нирок, за що отримав два патенти на винаходи та тринадцять посвідчень на рацпропозиції.
Особливо плідною була його винахідницька діяльність під час роботи на кафедрі психології та педагогіки Хмельницького національного університету з 2009 року по теперішній час. За його ініціативою створено навчально-наукову лабораторію медико-психологічних досліджень. На її базі проводяться наукові дослідження, котрі дали змогу створити нові зразки одягу з розширеними можливостями, зокрема лікувально-профілактичними. Серед них – напульсники, балаклави та натільна білизна (сорочка) для військових сил спеціальних операцій. Результати наукових досліджень викладені у двох монографіях, одна з яких видана за кордоном, п’ятнадцяти наукових статтях та дев’яти патентах на винаходи.
Є помітною і його літературна творчість. Він автор багатьох поетичних, пісенних та прозових творів. Є Лауреатом Всеукраїнських пісенних та літературних конкурсів. Член ВТО «Конгрес літераторів України». Заслужений діяч естрадного мистецтва України. Автор поетично – пісенної збірки та двох книг прози.
Плідна науково-педагогічна та винахідницька діяльність Олександра Йосифовича віддячена Подякою Міністерства освіти і науки України (2018р.), Грамотою Верховної Ради України (2019р.), Грамотами Хмельницької обласної ради, Хмельницької обласної державної адміністрації, департаментів освіти і науки, охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації.
За значний особистий внесок у розвиток освіти і науки, вагомі здобутки у винахідницькій діяльності Янцаловському Олександру Йосифовичу Указом Президента України від 22 січня 2022 року №27/2022 присвоєно звання «Заслужений винахідник України».