XI Міжнародна науково-практична конференція «Управління економічними системами: концепції, стратегії та інновації розвитку»

23-25 травня 2018 року кафедрою обліку, аудиту та оподаткування Хмельницького національного університету проведено ХІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Управління економічними системами: концепції, стратегії та інновації розвитку».

У роботі конференції взяли участь більше 150 науковців з різних країн світу: Польщі, Литви, Естонії, Канади, США, Азербайджану, Бельгії. Активними учасниками були молоді вчені із провідних вишів України: Київського національного університету економічного університету імені Вадима Гетьмана, Одеського національного морського університету, Київського інституту бізнесу і технологій, Одеського національного економічного університету, Запорізького національного університету, Центральноукраїнського національного університету, Чернігівського національного технологічного університету, Львівського торговельно-економічного університету. Науковці подали пропозиції і рекомендації щодо обґрунтовування наукових передумов та практичних заходів у сфері управління розвитком економічних систем в розрізі таких актуальних напрямів:

1. Інструменти й технології управління соціально-економічними інноваційними системами в контексті становлення інформаційного суспільства.

2. Тенденції розвитку фінансових інститутів в економіці України.

3. Актуальні проблеми застосування теорії і практики маркетингу у різних сферах господарювання.

4. Розвиток соціально-трудових відносин в економіці України.

5. Розвиток теорії і методики обліку та аналізу за умов впровадження Міжнародних стандартів фінансової звітності.

6. Актуальні проблеми оподаткування: теоретичні та практичні аспекти.

7. Стратегії розвитку контролю та аудиту і технології їх практичної реалізації в Україні.

Відкрив конференцію член-кореспондент НАН України, перший проректор, проректор з науково-педагогічної та наукової роботи ХНУ, доктор економічних наук, професор Войнаренко Михайло Петрович, який озвучив вітання від ректора Хмельницького національного університету члена-кореспондента НАПН України, доктора технічних наук, професора Скиби Миколи Єгоровича і побажав учасникам успіху у пошуку нових наукових ідей щодо обґрунтування стратегій, концепцій та інновацій розвитку національної економіки.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася президент Хмельницької торгово-промислової палати Бєлякова Наталія Миколаївна, яка високо оцінила науковий потенціал Хмельницького національного університету як фундатора інноваційних досліджень, виділила інституційні чинники забезпечення економічного зростання підприємницьких структур та висловила впевненість в тому, що пропозиції та рекомендації, отримані в процесі наукової дискусії в рамках цієї конференції, дозволять включити Хмельниччину та м. Хмельницький до когорти найкращих областей і міст України.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся декан факультету економіки і управління Хмельницького національного університету, доцент Бондаренко Микола Іванович. У своєму виступі він зазначив гостру потребу реального сектору економіки у впровадженні нових підходів, концепцій та інновацій управління соціально-економічними системами в контексті становлення інформаційного суспільства.

Із першою на пленарному засіданні програмною доповіддю на тему «Перспективи розвитку економічної науки за умов глобалізаційних викликів» виступив професор Войнаренко Михайло Петрович, який окреслив основні завдання економічної науки України і науковців університету на найближчу перспективу, акцентував увагу на реальних загрозах економіці нашої держави, враховуючи світові глобалізаційні зміни, а також політичні, економічні та соціальні проблеми України.

На пленарному засіданні виступили провідні науковці та фахівці-практики з проблем управління економічними системами.

Начальник Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області Марценюк Анатолій Анатолійович окреслив перспективи розвитку системи закупівель та ґрунтовно проаналізував роль у цьому процесі державного фінансового аудиту.

Заступник начальника відділу організаційної роботи Головного управління ДФС у Хмельницькій області Чиж Віктор Іванович докладно представив перспективи розвитку системи оподаткування в Україні за ключовим напрямками: протидія тіньовій економіці; впровадження електронного адміністрування та системи сплати податків; підвищення податкової культури; інтеграція фіскальної служби з інституціями громадського суспільства.

Завідувач кафедри обліку, аудиту та оподаткування Хмельницького національного університету, доцент Скоробогата Лариса Вікторівна окреслила проблеми обліку операцій з продажу у форматі глобальної концепції фінансової звітності.

Доцент кафедри обліку, аудиту та оподаткування ХНУ Пономарьова Наталія Анатолійвна виділила концептуальну основу облікової системи у рамках міжнародних стандартів фінансової звітності.

Доцент кафедри обліку, аудиту та оподаткування ХНУ Фесун Ірина Юріївна презентувала національну рамку бухгалтерського обліку бюджетних установ та окреслила виклики і перспективи розвитку облікової системи установ державного сектору.

Завідувач кафедри економіки, менеджменту та адміністрування ХНУ, професор Тюріна Ніла Марківна і завідувач кафедри економічної теорії ХНУ, доцент Любохинець Лириса Сергіївна у своїх виступах звернули увагу на актуальність проблем, що обговорюються на конференції, їх важливість для розвитку економічної науки, дослідження проблем менеджменту, маркетингу, оподаткування тощо, для прискорення економічних і соціальних реформ державотворення та підвищення рівня життя населення.

На основі представлених наукових результатів робочою групою конференції підготовлено збірник тез доповідей учасників ХІ Міжнародної науково-практичної конференції «Управління економічними системами: концепції, стратегії та інновації розвитку» та фахове видання наукових праць «Вісник ХНУ. Економічні науки».

Інформація кафедри обліку, аудиту
та оподаткування