ВОЛОНТЕРСЬКИЙ РУХ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «СЕРЕДНЯ ОСВІТА. ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ, ТЕХНОЛОГІЇ, ІНФОРМАТИКА»

Реалії сьогодення вимагають нових підходів до підготовки майбутніх вчителів, зокрема вчителів трудового навчання, технологій та інформатики. Сучасний вчитель має бути мобільним, творчим та одночасно мати досвід роботи з дітьми. В аспекті цього, актуальним є волонтерська діяльність, до якої активно залучаються студенти спеціальності «Середня освіта. Трудове навчання, технології та інформатика».

В контексті волонтерського руху 21 травня пройшли традиційні майстер-класи, які проводили студенти групи ТОмб-11-1 Соляр Марина та Відлацька Людмила з викладачами кафедри теорії та методики трудового і професійного навчання у парку імені Т.Г. Шевченка. Під час них студенти залучали дітей та молодь до декоративно-прикладної творчості, ознайомлювали підростаюче покоління з новою технікою декоративно-прикладного мистецтва – торцюванням.

Приємно було спостерігати за роботою студентів та дітей над емблемою Хмельницького національного університету, яку було виготовлено в техніці «торцювання». Крім емблеми кожен учасник майстер-класу виготовив власне декоративне дерево в цій техніці, яке взяв на згадку.

Великий інтерес викликали ангелики, які виготовляли діти з тканини під керівництвом викладача кафедри теорії та методики трудового і професійного навчання Хренової Вікторії Валеріївни.

Відмітимо, що ангелик, виготовлений дітьми під час майстер-класу був без жодного вузлика, що є традиційним для української ляльки-мотанки. Це, в свою чергу, викликало великий інтерес в учасників майстер-класу.

Приємно було чути слова подяки та вдячності від батьків, які й самі активно включалися в творчий процес зі своїми дітьми.

Не забували студенти й викладачі про профорієнтаційну роботу та пропагування спеціальностей, якими можна опанувати в Хмельницькому національному університеті.

Загалом, хочемо відмітити, що традиційне проведення таких майстер-класів студентами спеціальності «Середня освіта. Трудове навчання, технології та інформатика» дозволяє не лише формувати професійно компетентних фахівців, а й здобути унікальний досвід педагогічної діяльності в нетипових ситуаціях.

Висловлюємо також подяку нашим студентам та бажаємо їм наукових та професійних звершень у майбутній їхній педагогічній діяльності.

Андрощук І.В.,
к. пед. н., доцент кафедри
теорії та методики трудового і
професійного навчання