Візит делегації Хмельницького національного університету до Технологічного-природничого університету (УТП) в м. Бидгощ (Польща)

В період з 6 по 12 травня 2018 року відбулася сьома весняна сесія Міжнародного фестивалю «Синтеза мистецтв», що проходив у місті Бидгощ (Республіка Польща).

Організаторами весняного фестивалю стали: Українсько-Польський центр Європейської інтеграції Хмельницького національного університету, відділ міжнародної співпраці Технологічно-природничого університету (м.Бидгощ, Польща), кафедра дизайну Технологічно-природничого університету (м.Бидгощ, Польща), кафедри дизайну та проектної графіки і рисунку Хмельницького національного університету.

На фестиваль з України до Польщі завітала делегація із 18 учасників.

В перший день перебування української делегації в м.Бидгощ відбулася зустріч з керівництвом Технологічно-природничого університету, а саме з проректором з міжнародної співпраці УТП професором Адамом Гадомскі, керівником бюро ректора професором Францішеком Бромбереком, заступником декана механічного відділу професором Янушем Мусялом, керівником кафедри дизайну професором Гжегошем Шалею, представниками відділу міжнародної співпраці.

На зустрічі українській делегації була представлена презентація про роз-виток міста Бидгощ, Технологічно-природничого університету, факультету механіки. Під час зустрічі обговорювалися питання співпраці між нашими університетами в науковому, навчальному та культурному напрямах.

Фестиваль проходив у два етапи.

Перший етап фестивалю «Синтеза мистецтв» відбувся 8 травня 2018 ро-ку у міській галереї BWA міста Бидгоща.

Другий етап відбувся 11 травня 2018 року у водонапірній вежі-музеєві водопроводів м. Бидгощ.

Фестиваль супроводжувався виставками робіт художників, викладачів і студентів кафедри дизайну Технологічно-природничого університету м.Бидгощ (Польща), кафедр дизайну та проектної графіки і рисунку Хмельницького національного університету, Університету мистецтв м. Познань (Польща).

Ключем фестивалю є думка, інтерпретована в мову мистецтва, мистецтва живопису, скульптури, графіки, музики і дизайну. Ця думка є інтелектуальним чинником, що об’єднує роботи і це має важливе значення для універсальної свідомості різних галузей мистецтва, що мають естетичні ідеї та цінності.

В експозиції були представлені понад 100 експонатів: живопис, проекти з дизайну одягу, предметно-просторового, графічного дизайну, реклами, творчі експерименти та концепти, інсталяції та інше.

Від кафедри дизайну Хмельницького національного університету на фес-тивалі було представлено кращі колекції одягу студентів Хмельницького національного університету за останні два роки. Представлені колекції дизайнерського одягу, розроблені у Студентському будинку моделей під керівництвом професора Баннової Ірини Мусіївни, є переможцями багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Крім творів молодих авторів, насичених і навіть неприродно яскравих, були представлені роботи іменитих творців мистецтва. Зокрема, праці заслуженого художника України Шерстинюка Леоніда Леонідовича.

Невід’ємною складовою фестивалю традиційно була концертна програма, яку презентував у міській галереї (BWA) колектив музичної академії м. Бидгощ під керівництвом професора Павела Радзінського, де прозвучали кращі твори видатних світових композиторів.

Під час відвідування Технологічно-природничого університету викладачі та студенти мали змогу прослухати лекцію на тему «Створення протезів рук із застосуванням 3D-технології».

Делегація університету відвідала лекцію «Границі в наномеханіці» про-фесора Ніколи Пуньо з університету в м. Тренто (Італія), знаного науковця, члена науково-технічного комітету італійського космічного агентства, відпові-дального за розробки графенових комопозитів в Ket lab фундації Edoardo Amaldiego.

Під час перебування в УТП українська делегація відвідала механічний відділ та відділ телекомунікації, інформатики і електротехніки.

Під час екскурсії по лабораторіях механічного відділу учасники мали змогу ознайомитися з матеріально-технічною базою навчальних лабораторій.

Під час екскурсії до відділу телекомунікацій, інформатики і електротехніки присутні мали змогу ознайомитися з розробками в галузі мехатроніки та робототехніки.

Під час візиту учасники делегації відвідали мерію м.Бидгощ та зустрілися з міською владою.

Культурною програмою перебування делегації Хмельницького націона-льного університету була екскурсія по Бидгощу та його околицях.

Місто Бидгощ

Археологічний музей у місті Біскупін

Директор Українсько-Польського
центру Європейської інтеграції ХНУ
Поліщук Олег