Участь викладачів кафедри фінансів, банківської справи та страхування ХНУ в роботі ІІ «Зимової наукової школи» для інтелектуально обдарованої учнівської молоді

22 лютого 2018 року, за сприяння управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради, Інформаційно – методичного центру та наукового товариства учнів «Ерудит» м. Славути, на базі Загально-освітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 була проведена ІІ «Зимова наукова школа» для інтелектуально обдарованої учнівської молоді.

У заході, взяли участь інтелектуально обдаровані учні 9-11 класів навчальних закладів м. Славути, науковці, викладачі таких відомих вищих навчальних закладів України, як:

‒ Національний університет «Києво-Могилянська академія»;

‒ Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана;

‒ Національна академія аграрних наук;

‒ Київський національний університет біоресурсів і природокористування України;

‒ Хмельницький національний університет;

‒ Рівненський національний університет водного господарства та природокористування;

‒ Національний університет «Острозька академія»;

‒ Житомирський технологічний університет.

Хмельницький національний університет представили викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування: доктор економічних наук, професор Квасницька Раїса Степанівна, кандидат економічних наук, доцент Ларіонова Катерина Леонідівна, кандидат економічних наук, доцент Доценко Інна Олексіївна.

Кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів та банківської справи Ларіонова Катерина Леонідівна яскраво презентувала найбільший на Подільській землі вищий навчальний заклад ‒ Хмельницький національний університет. У своєму виступі вона ознайомила учасників ІІ «Зимової наукової школи» із особливостями організації навчального процесу в університеті, спеціальностями, формами навчання, інфраструктурою університету тощо .

Ставлячи за мету формування в школярів сучасного світогляду, розвитку їх наукового потенціалу, підвищення мотивації до пізнання, творчості та саморозвитку, програма зимової школи містила науково-популярні лекції, майстер-класи викладачів ВНЗ, ділові ігри, інтерактивні вправи та багато іншого.

Так, учні мали нагоду взяти участь у чотирьох науково-профорієнтаційних студіях, а саме у:

‒ студії № 1: Формування у молодіжному середовищі соціальної активності та громадянської позиції;

‒ студії № 2: Фінансово-економічна діяльність – основа цивілізованого суспільства;

‒ студії № 3: Прогресивні біотехнології та раціональне використання природи;

‒ студії № 4: Тенденції розвитку сучасного бізнесу та підприємництва.

Працюючи в студії № 2 «Фінансово-економічна діяльність – основа цивілізованого суспільства», доктор економічних наук, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування Хмельницького національного університету Квасницька Раїса Степанівна провела цікаву та пізнавальну ділову гру «Фінансове підґрунтя реалізації бізнесових ідей». За результатами ділової гри, школярі не тільки зуміли розкрити та поглибити свої знання щодо фінансових джерел започаткування та розвитку бізнесу, а й усвідомити, що фінанси – це мистецтво та професія водночас; це особливий дар бачити цифрами складний світ економіки у його взаємозв’язках і гармонії.

Учасники заходу з неприхованою цікавістю слухали та приймали участь у майстер-класі «Особливості споживчого кредитування в Україні», який провела кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів та банківської справи Ларіонова Катерина Леонідівна. За результатами проведеного майстер-класу учасники «Зимової наукової школи» зуміли підвищити рівень своєї фінансової грамотності стосовно особливостей здійснення банківського кредитування в Україні. Адже, саме фінансово грамотний громадянин країни є основою економічно успішного суспільства, фундаментом більш високого рівня життя будь-якої країни.

Не менш захопливою була й інтерактивна гра «Страхування в нашому житті», представлена кандидатом економічних наук, доцентом кафедри фінансів, банківської справи та страхування Хмельницького національного університету Доценко Інною Олексіївною. За результатами інтерактивної-гри учнівська молодь мала змогу розширити діапазон своїх знань стосовно термінології, яка використовується в страховій діяльності.

Таким чином, проведення ІІ «Зимової наукової школи» сприяло створенню інноваційного комунікативного простору школярів і викладачів вищих навчальних закладів у процесі отримання наукової інформації та опанування навичок аналізу й оцінювання.

Організатори, науковці, викладачі вищих навчальних закладів, інтелектуально обдаровані учні – учасники ІІ «Зимової наукової школи» обмінялися контактами з метою подальшого поглиблення та розширення співпраці у сфері науки та освіти, проведення спільних науково-практичних досліджень та заходів.

За інформацією кафедри
фінансів, банківської справи та страхування