Участь науковців хмельницького національного університету в роботі міжнародної виставки-форуму інновацій і науково-технічних розробок «INNOVATION MARKET – 2018»

З 21 по 23 листопада 2018 року, у відповідності до наказу №159 ректора Скиби М.Є., делегація Хмельницького національного університету брала участь в роботі III-ї Міжнародної виставки-форуму «Innovation Market-2018», яка проходила у Міжнародному виставковому центрі м. Київ. Виставка-форум була ініційована Міністерством освіти і науки, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Національною академією наук України. Основна мета заходу була спрямована на поєднання можливостей і потреб науки та виробництва в Україні: представлення науково-технічних розробок ЗВО, НАНУ, галузевих національних академій наук, налагодження контактів з потенційними інвесторами (інвестиційні фонди різної спрямованості, фінансово-промислові групи), отримання допомоги в знаходженні грантів, програм підтримки, програм реалізації рішень, ініціацію необхідних законопроектів.

Як було зазначено в ході відкриття виставки, у якій від МОН України прийняв участь Заступник Міністра освіти і науки України Хобзей Павло Кузьмович, Innovation Market – це місце зустрічі новаторів, винахідників, виробників та вендорів провідних інноваційних технологій, експертів в сфері інновацій, авторів startup проектів, представників бізнесу, представників інвестиційно-фінансових установ, консультантів у сфері захисту інтелектуальної власності.

Рис.1. Відкриття форуму

Рис.2. Диплом учасника на виставці-форумі Innovation Market -2018 для Хмельницького національного університету

Особливість цьогорічної виставки-форуму полягає в тому, що в ході її роботи свої винаходи та технологічні розробки представило близько 90 учасників. На форумі обговорювались питання інновацій в освітньому процесі, державні та міжнародні програми підтримки бізнесу та інновацій, система правової охорони інтелектуальної власності, зміни до патентного законодавств тощо.

Під час форуму відбулась презентація Стратегії інноваційного розвитку України до 2030 року, а також Всеукраїнська науково-технічна виставка-конкурс молодіжних інноваційних проектів Малої академії наук, на якій школярі з усіх областей представили понад 100 розробок і винаходів, які можуть поліпшити чи значно здешевити існуючі технології, а також запропонували нові рішення в екології, матеріалознавстві, будівельній сфері тощо.

Хмельницький національний університет був представлений делегацією у складі Першого проректору ХНУ Войнаренка М.П., начальника науково-дослідної частини ХНУ Бойка Ю.М., керівника корпорації інноваційний парк «Подільська височина», к.т.н., доцента кафедри технологій машинобудування Косіюка М.М., наукового співробітника НДЧ Кириченко Л.М.

В ході роботи виставки від університету були представлені експонати за тематикою: «Композиційні матеріали на основі полімерів для високонавантажених, теплонапружених металополімерних вузлів тертя технологічного обладнання», «Мастильно-охолоджуючі емульсії-концентрати для механічної обробки металів та інших матеріалів», «Тефлонові (фторопластові) покриття», «Антифрикційний самозмащуючий матеріал», «Модифікація безводневим азотуванням в тліючому розряді поверхні деталей», «Високоефективна система стеження за сонцем для енергоживлення апаратури в польових умовах від сонячних батарей», «Інформаційна система додаткової комунікації для людей з тимчасовими порушеннями усного мовлення», рис. 2-4.

Рис. 3. Стенд Хмельницького національного університету на Міжнародній виставці-форумі «Innovation Market-2018»

Рис.4. Стенд Хмельницького національного університету відвідав радник Заступника Міністра освіти і науки України Шовкалюк В.С.

В ході роботи виставки-форуму в рамках секції «Стратегічні засади інноваційного розвитку в умовах світової глобалізації» відбувся семінар «Інтелектуальна власність та інноваційна діяльність», в роботі якого активну участь від ХНУ прийняв керівник корпорації інноваційний парк «Подільська височина» Косіюк М.М., рис. 3. В ході семінару були розглянуті питання захисту та комерціалізації наукових розробок в закладах вищої освіти і наукових установах, просування українських інноваційних рішень та стартапів.

Рис.5. Сертифікат учасника науково-практичного семінару «Інтелектуальна власність та інноваційна діяльність»

На виставковій зоні Іnnovation Market-2018 відбулося презентації інноваційних ідей, проектів, винаходів та розробок в сферах: ІТ, телекомунікації, Hі Тech; екології, енергетики; фінансів, торгівлі; маркетингу, управління; освіти та науки; авіації та космосу; транспорту; архітектури, дизайну; креативної індустрії та fashion; робототехніки, дронів тощо.

Інформація НДЧ ХНУ