Участь доцента кафедри української філології Царалунги І.Б. у Міжнародній науковій конференції «Area Slavica» (Остравський університет, Чеська Республіка).

Сучасні проблеми україністики стали предметом обговорення на Міжнародній науковій конференції «Area Slavica», яка відбулася 20-21 жовтня 2015 року в м. Острава, адміністративному центрі Моравсько-Сілезького краю.

Організаторами цього наукового заходу виступили Кафедра славістики і Філософський факультет Остравського університету.

Дослідники із шести країн – Чехії, Словаччини, Словенії, Польщі, України й Литви – взяли участь у роботі пленарних та секційних засідань. Зокрема, було порушено ряд важливих теоретичних проблем славістики, розглянуто низку питань функціонування слов’янських регіональних мов, схарактеризовано особливості використання мовних одиниць як елементів міжкультурної комунікації.

Значну увагу науковці приділили історіїї розвитку говіркових варіантів мовлення, у контексті яких була успішно представлена доповідь доцента кафедри української філології Хмельницького національного університету Царалунги І.Б. «Діалектна диференціація сучасної української мови крізь призму східнослов’янської ділової писемності XIV – XV ст.», підготовлена у рамках кафедральної наукової теми «Проблеми філології: історія і сучасність». Прокоментувавши вияви голосних і приголосних фонем, відображених у текстах східнослов’янських грамот пізнього середньовіччя, використавши матеріали сучасного Атласу українських говорів, вміщені у мультимедійній презентації, доповідач проаналізувала діалектні особливості староукраїнської мови XIV – XV ст., визначила роль виявлених говіркових рис у формуванні диференційних ознак сучасних українських наріч.

Учасники конференції «Area Slavica» активно включилися в дискусію щодо основних аспектів наукової проблеми членування усного мовлення за фактами східнослов’янських грамот, підкреслили перспективність вивчення діалектів сучасних слов’янських мов на основі текстів писемних пам’яток.

Відтак можна стверджувати про вдалу реалізацію потреби обміну думками із приводу отриманих результатів дослідження, про ведення конструктивного діалогу щодо подальшої наукової співпраці з представниками міжнародної спільноти.

Інформація кафедри української філології