У ХНУ відбулась нарада з розробки інвестиційних проектів для ОТГ Хмельницької області

На базі Хмельницького національного університету 30 листопада відбулась нарада з розробки інвестиційних проектів для об’єднаних територіальних громад Хмельницької області. На заході були присутні: проректор з міжнародних зв’язків професор Микола Йохна; радник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Мирослав Пітцик; голови об’єднаних територіальних громад Хмельниччини; представники агенції сталого розвитку «АСТАР» – Олег Демчук та Анна Гаврилюк; учасники робочих груп, створених з викладачів Хмельницького національного університету.

Микола Йохна відкрив захід, відзначивши, що за ініціативи Хмельницької ОДА розпочата співпраця ХНУ із об’єднаними територіальними громадами з метою розробки інвестиційних проектів.

Мирослав Пітцик у вітальному слові наголосив, що саме місцеве самоврядування та співпраця ОТГ із закладами вищої освіти і бізнесом можуть розвинути економіку країни. Також він відзначив, що головним завданням для громад є створення ресурсного паспорту, який можна зробити за допомогою науковців університету. Радник голови Хмельницької ОДА окреслив основні завдання, які стоять перед ОТГ. Серед них створення робочих місць поблизу житла та залучення коштів, у тому числі за рахунок проектів.

Директор агенції сталого розвитку «АСТАР» Олег Демчук, який уже мав досвід співпраці з ОТГ, проінформував присутніх про потреби бізнесу і на прикладі Меджибізької ОТГ продемонстрував можливості та шляхи розвитку громади. Він відзначив, що дуже важливо для громади зорієнтуватись у якому напрямку розвивати бізнес, щоб повніше використати природній потенціал.

Керівник Інформаційно-аналітичного центру АСТ «АСТАР» Анна Гаврилюк ознайомила присутніх зі структурою та напрямками роботи агенції, зокрема з дослідженнями ринків, соціологічними опитуваннями, впливом децентралізації на сталий розвиток територій. Також вона ознайомила присутніх з проектом «Ринок садівництва у Вінницькій, Хмельницькій, Чернівецькій областях». Пані Анна відмітила, що правильним підходом до розвитку бізнесу у громадах є насамперед пошук кінцевого споживача, а вже потім виготовлення відповідної продукції.

Голова Дунаєвецької міської ради Веліна Заяць розповіла про досвід громади у створенні плодово-ягідних та молочних кооперативів і проблеми, з якими зіткнулася ОТГ, наголосивши на важливості проведення таких зустрічей.

Доцент ХНУ Галина Соколюк ознайомила із видами грантів для розвитку ОТГ, основними позабюджетними альтернативними джерелами фінансування, напрямами надання технічної допомоги та особливостями пошуку грантів.

Результатом зустрічі стала домовленість про організацію тісної співпраці між Хмельницьким національним університетом, Хмельницькою обласною державною адміністрацією і об’єднаними територіальними громадами області та про початок активної роботи із розробки інвестиційних проектів.

Відділ зв’язків з громадськістю ХНУ