ТВОРЧІ ЗДОБУТКИ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «СЕРЕДНЯ ОСВІТА. ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ, ТЕХНОЛОГІЇ ТА ІНФОРМАТИКА»

23 травня 2016 року на кафедрі теорії та методики трудового і професійного навчання традиційно проходив захист курсових робіт студентів групи ТО-12-1 та ТОс-14-1.

Метою курсового проекту було здобуття студентами практичних умінь з виготовлення художнього виробу (твору) в матеріалі. Серед представлених робіт широкого використання заслуговують такі види декоративно-прикладного мистецтва, як: художня обробка деревини (об’ємне різьблення); художня обробка яєчної шкаралупи (кракле); вишивка бісером, гладдю, петльована техніка; макраме; художній розпис по склу, нитко-цвяховий натяг, художня обробка шкіри. Слід відмітити, що роботи виконувалися студентами з особливою любов’ю і старанням. Захист творчих робіт – особливий момент у підготовці вчителів технологій, оскільки їм надається можливість презентувати рівень сформованості своєї компетенції з художньої обробки матеріалів. Художні вироби вражають не тільки своєю майстерністю, але й вибором кожним студентом свого сюжету і техніки. Це свідчить про їх широкий кругозір, обізнаність, спроможність вдало підібрати об’єкт праці. Серед великої кількості робіт можна побачити і вироби, виконані на патріотичну тематику, що виховує в наших студентах любов до рідної Батьківщини, наших традицій, народу.

«Козацька сокира». Об’ємне різьблення. Захарчук Іван

«Герб – сонце України». Об’ємне різьблення. Паламарчук Сергій

«Козак Мамай». Об’ємне різьблення. Бокало Микола

Цікаві роботи, виконані у техніці «нитко-цвяховий натяг» студентами Душко Віталієм і Волошином Андрієм.

«Айстра» Нитко-цвяховий натяг

«Нічна варта» Нитко-цвяховий натяг

«Свято-покровський кафедральний собор» Кракле. Квашук Володимир

«Ангел скорботи» Кракле. Морозенко Олександр

«Ангел охоронець» Кракле. Хобоша Наталія

«Танок маків» Художній розпис по склу

«На світанку» Вишивка бісером. Гендис Ольга

Загалом, хочеться відмітити, що традиційне проведення таких захистів студентами спеціальності «Середня освіта. Трудове навчання, технології та інформатика» дозволяє не лише формувати професійно компетентних фахівців, а й здобути унікальний досвід творчої діяльності. Висловлюємо також подяку нашим студентам та бажаємо їм наукових та професійних звершень у майбутній їхній педагогічній діяльності.

Селезньова А. В., к. т. н,
ст. викладач кафедри теорії та методики
трудового і професійного навчання