СУЧАСНІ ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: КРУГЛИЙ СТІЛ В ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

19 листопада 2015 р. у науковій бібліотеці Хмельницького національного університету професорсько-викладацьким складом кафедри екології спільно з Департаментом екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації був проведений регіональний круглий стіл на тему: «Сучасні екологічні проблеми Хмельниччини».

У роботі круглого столу взяли участь науковці Хмельницького національного університету та Хмельницького університету управління та права, фахівці Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА, Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області, відділу екології Управління екології та контролю за благоустроєм міста виконкому Хмельницької міської ради, студенти-екологи та студенти Хмельницького університету управління та права

На засіданні було висвітлено та обговорено найбільш актуальні екологічні проблеми нашої області та шляхи їх вирішення.

Доцент, кандидат біологічних наук Юглічек Лілія Степанівна розкрила питання екологічної проблеми торфовищ Хмельницької області, наголосивши на тому, що найбільш руйнівними для них є пожежі, які виникають внаслідок впливу антропогенних чинників.

Доцент Юглічек Л.С.

Сучасному стану поводження з відходами у Хмельницькій області була присвячена доповідь доцента, кандидата технічних наук Єфремової Ольги Олексіївни. В ній авторка зазначила про необхідність вирішення проблеми полігонів побутових відходів, а також окреслила перспективи очищення території області від відходів непридатних хімічних засобів захисту рослин.

Доцент Єфремова О.О.

Питання потенційної небезпеки об’єктів військової діяльності Хмельницької області розглядались у доповіді кандидата педагогічних наук, доцента Матеюк Олесі Петрівни, також було визначено основні ризики для населення і довкілля.

Доцент Матеюк О.П.

Доцент, кандидат технічних наук Міронова Наталія Геннадіївна детально висвітлила тему техногенних озер Хмельниччини, їх сучасний стан та подальші перспективи використання, а також вплив на природні водні об’єкти (р. Горинь).

Доцент Міронова Н.Г.

Перспективам оптимізації природно-заповідного фонду Хмельницької області була присвячена доповідь доцента, кандидата біологічних наук Казімірової Людмили Павлівни. Вона зазначила необхідність розширення природоохоронних територій в області відповідно до норм ЄС.

Доцент Казімірова Л.П.

Проблеми покращення урбанізованого середовища шляхом інтродукції декоративних та витривалих видів рослин розглядались у доповіді доцента, кандидата сільськогосподарських наук Шевченка Сергія Миколайовича, який поділився досвідом інтродукції туї велетенської.

Доцент Шевченко С.М.

В обговоренні екологічних проблем взяли участь фахівці-практики. Шибецька Валентина Олександрівна – начальник управління екологічної експертизи, економіки, моніторингу та зв’язків з громадськістю Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА – довела до відома учасників круглого столу інформацію щодо фінансування заходів з утилізації непридатних пестицидів та оптимізації природно-заповідного фонду і створення регіональної екомережі Хмельницької області.

Шибецька В.О. – начальник управління екологічної експертизи, економіки, моніторингу та зв’язків з громадськістю Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА

Начальник відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області Ліщук Олег Іванович відзначив особливості роботи екологічної інспекції в сучасних умовах та наголосив на важливості формування екологічної свідомості населення, а також керівників підприємств, організацій, установ, що здійснюють вплив на навколишнє природне середовище.

Ліщук О.І. – начальник відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області – старший державний інспектор з охорони навколишнього природного Хмельницької області

Завідуюча відділом екології виконкому Хмельницької міської ради Інна Василівна Куцка охарактеризувала стан вирішення проблеми у м. Хмельницькому щодо поводження з відходами 1 класу небезпеки, які утворюються в побуті (батарейки, енергоощадні лампи), відзначила важливість вирішення проблеми полігону побутових відходів. Також наголосила на проблемі збереження зелених насаджень міста.

Наприкінці круглого столу було визначено напрямки співпраці між науковцями і практиками щодо вирішення зазначених проблем.

Куцка І.В. – завідуюча відділом екології Управління екології та контролю за благоустроєм міста виконкому Хмельницької міської ради