На базі кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки студенти проходять практичний курс з надання першої домедичної допомоги

Цієї осені студенти групи СП-15-1, СП-15-2 та СР-15 мали змогу відвідати практичні заняття з надання першої домедичної допомоги.

Кафедра соціальної роботи та соціальної педагогіки уже не перший рік співпрацює з всеукраїнською добровільною громадською гуманітарною організацією Комітет Червоного Хреста метою якої є захист та допомога постраждалим від збройних конфліктів.

Хмельницького міського комітету Червоного Хреста люб’язно погодився провести для студентів практичний курс з надання першої допомоги.

Короткий історичний екскурс: Міжнародний Комітет Червоного Хреста був заснований у 1863 році швейцарським підприємцем Анрі Дюнаном у Женеві, Швейцарія. Передумовами створення найвідомішої організації були події, що сталися під Сольферіно в ході Австро-італо-французької війни 1859 року. Анрі Дюнан, вражений безсердечністю та байдужістю солдатів, що полишали своїх поранених товаришів без допомоги на полях, вирішив створити організацію, яка б опікувалася жертвами військових конфліктів, зберігаючи нейтралітет. На основі висунутих пропозицій Дюнана щодо вирішення цієї проблеми, була прийнята перша Женевська конвенція 1864 року, що поліпшувала долі поранених та хворих в регулярних діючих арміях.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста є частиною Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, учасники якого стають на захист здоров’я та життя людини незалежно від раси, національності, релігійних переконань та політичних поглядів.

Майбутні соціальні педагоги та соціальні працівники розглянули основні принципи та алгоритми надання першої долікарської допомоги, зокрема в екстремальних умовах.

Основними темами заходу були: зупинка кровотечі (у тому числі, від кульового поранення); правильне виконання серцево-легеневої реанімації; допомога постраждалим від утоплення, переохолодження, хворим на епілепсію та цукровий діабет; ознаки інфаркту та інсульту; невідкладна допомога при задусі; грамотний опис події диспетчеру швидкої допомоги; дії при перевезенні потерпілого; стабілізуюче положення тіла.

Представники комітету Червоного Хреста звернули увагу на типові помилки при наданні першої допомоги потерпілому та допомогли їх виправити.

Віримо, що співпраця студентів з Хмельницьким міським комітетом Червоного Хреста буде плідною та корисною. Юні соціальні педагоги та соціальні працівники зуміють оволодіти новими навичками та вміннями, які стануть їм у пригоді не тільки в їх майбутній професійній діяльності, але й у повсякденному житті!

Марія Клопотюк, студентка групи СП-15-1.