Компетентнісний центр Хмельницького національного університету

НОВІ МОЖЛИВОСТІ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ЦЕНТРУ ОСВІТНЬОГО МЕНЕДЖМЕНТУ І МІЖНАРОДНИХ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ У ПІДВИЩЕННІ ЯКОСТІ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ

Якість професійної підготовки у сучасній вищій школі забезпечується, серед іншого, використанням у навчальному процесі новітніх інформаційних технологій, максимально наближених за своїми функціональними характеристиками до тих, що застосовуватимуться майбутніми фахівцями у їх практичній діяльності. Зокрема, для менеджерів – це технології опрацювання інформації про стан середовища господарювання, які служать для підтримки прийняття управлінських рішень, а також алгоритмізують процес їх прийняття, прискорюючи його і підвищуючи рівень обґрунтованості.

Кафедра менеджменту Хмельницького національного університету уже тривалий час застосовує у навчальному процесі комп’ютерні технології. Для цього є всі технічні можливості. Зокрема, завдяки участі працівників кафедри у міжнародних науково-освітніх проектах сучасними комп’ютерами оснащено спеціалізований кабінет менеджменту, у якому проводяться навчальні заняття та який використовують магістранти, аспіранти і викладачі кафедри менеджменту для своїх наукових досліджень.

Навчальні заняття в Компетентнісному центрі освітнього менеджменту

Доволі широкі можливості поліпшення навчального процесу надає викладачам університету і Компетентнісний центр освітнього менеджменту і міжнародних освітніх програм, оснащений не тільки найсучаснішими комп’ютерами, а й засобами транслювання відеоматеріалу з територіально віддалених навчальних закладів, які входять до міжнародної мережі університетів-партнерів. Цей Центр також створений за кошти Міжнародного проекту «ТЕМПУС-4» і його технічні можливості відповідають європейським стандартам організації навчального процесу.

Вебінар у мережі університетів-партнерів

Заняття з використанням інтерактивних комунікативних технологій проводить д.е.н., професор кафедри менеджменту Рудніченко Є.М.

Нині завершено підготовку до наступного етапу розвитку Компетентнісного центру – розширення бази існуючих стандартних програмних продуктів розробками вітчизняних спеціалізованих фірм. Зокрема, укладено угоду про співпрацю із відомою своїми досягненнями в сфері розвитку інформаційних технологій фірмою «ПАРУС». В межах цієї угоди університету передали для застосування у навчальному процесі базові та спеціальні рішення корпорації, об’єднані в програмному продукті «ПАРУС-Підприємництво». Серед модулів особлива увага приділена системам управління відносинами з клієнтами (менеджмент і маркетинг), управління персоналом, управління реалізацією товарів та послуг, управління документообігом. Спеціальні рішення, серед яких система автоматизації підприємств громадського харчування та система автоматизації готельного обліку, покликані посилити професійні навички студентів відповідних напрямків підготовки.

На їх основі викладачі кафедри менеджменту – доц. Гейдарова О.В., доц. Савченко О.В. розробили симуляційні вправи, які моделюватимуть реальні бізнес-ситуації. Тим самим студенти старших курсів рівня бакалаврату і особливо – магістратури, зможуть уже в процесі навчання набувати досвіду аналізу таких ситуацій і прогнозувати їх розвиток за різними сценаріями – залежно від тих рішень, які вони прийматимуть. Застосування симуляційних вправ дозволить студентам розглянути процедуру комплексної автоматизації інформаційного обміну та обліку на підприємстві, що особливо корисно майбутнім управлінцям та потенційним керівникам.

Заняття з моделювання ситуацій для аналізу ефективності управління відносинами з клієнтами проводить доцент кафедри менеджменту Савченко О.В.

Таке моделювання дуже важливе для прийняття нестандартних, інноваційних рішень. Тому розробки компанії «ПАРУС» будуть використовуватися і для підготовки фахівців з управління інноваційною діяльністю – при виконанні ними курсових і дипломних робіт. Не менш важливо вміти прогнозувати ситуацію при виході на зовнішні ринки – тому корисними будуть інформаційні технології при моделюванні таких рішень учасниками магістерської програми з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності.

Консультування студентів-магістрантів з питань систематизації первинних даних звітності підприємств для проведення ділової гри

Отже, Компетентнісний центр Хмельницького національного університету продовжує розвиватись, наповнюючи інформаційне середовище навчання новітніми технологіями, необхідними для формування у майбутніх фахівців ключових для їх професійного успіху компетенцій.

Інформація підготовлена кафедрою менеджменту