Зустріч викладачів та здобувачів вищої освіти кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем ХНУ із стейкхолдером ПП «КРЕДО»

В квітні 2020 року викладачі та здобувачі освітньо-наукового рівня “доктор філософії” за спеціальністю «Галузеве машинобудування» кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем Хмельницького національного університету відвідали з робочим візитом приватне виробниче підприємство «Кредо», яке є стейкхолдером даної освітньої програми.

ПП «Кредо» – українська взуттєва фабрика (м.Хмельницький), яка понад двадцять років виробляє якісне, зручне та доступне за ціною повсякденне взуття. Компанія щорічно приймає участь у всеукраїнських та міжнародних виставках легкої промисловості, є одним з лідерів взуттєвої галузі України.

Компанія є надійним виробником і постачальником якісного взуття для багатьох підприємств транспорту, харчової, легкої промисловості України і не раз ставала переможцем багатьох державних та комерційних тендерів.

Фабрика виготовляє жіноче, чоловіче та дитяче взуття наступних видів: чоботи, напівчоботи, черевики, калоші, сандалі, босоніжки, сланці, сабо, туфлі, кросівки, тощо.

З моменту заснування та по сьогоднішній день, підприємство йде у ногу з часом. Щороку оновлюється асортимент, покращується обладнання та модернізується виробництво. Впроваджуються нові технології та вдосконалюються готові вироби. При виробництві взуття використовуються сучасні прогресивні матеріали.

Директор підприємства Комаринський Анатолій Іванович для здобувачів освітньо-наукової програми «Галузеве машинобудування» та викладачів кафедри провів екскурсію цехами підприємства.

Анатолій Іванович ознайомив присутніх із сучасним устаткуванням, що використовується на підприємстві для виготовлення взуття. Взуттєва фабрика «КРЕДО» виготовляє взуття з сополімеру ЕВА та текстильних матеріалів на підошві ПВХ, що кріпиться до верху взуття методом прямого лиття. Для виробництва взуття використовуються п’ять потужних роторних агрегатів, два з яких відливають взуття з матеріалу ЕВА. Три інших спеціалізуються на прямому литті підошви під тиском.

Особливістю литтєвого методу кріплення є те, що процес кріплення нижньої частини взуття суміщений з його формуванням. Таке взуття не має ніяких механічних кріплень підошви до верхньої частини взуття (цвяхи або нитки), а також не застосовується хімічне кріплення (клей).

Кріплення підошви відбувається шляхом проникнення (адгезії) ПВХ в матеріал верхньої і устілкової частин. Завдяки цьому в десятки разів збільшується площа з’єднання даних деталей. Таким чином, отримують монолітне з’єднання нижньої частини взуття з верхом. Міцність кріплення підошви методом прямого лиття в порівнянні з цвяховим методом вища в п’ять разів.

Присутні мали змогу ознайомитися із:

– роботою лазерного розкрійного комплексу для розкроювання деталей взуття;

– швейним устаткуванням, що використовується на етапі виготовлення верху взуття;

– робочими інструментами, що використовуються для вирубування деталей взуття та іншими.

Під час візиту відбулася спільна робоча нарада викладачів кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем, здобувачів вищої освіти із провідними спеціалістами підприємства – стейкхолдерами від виробництва.

Під час наради обговорювалися питання поліпшення освітньо-наукової програми «Галузеве машинобудування» та освітньо-професійних програм («Робототехнічні та мехатронні системи галузі», «Машини і апарати легкої промисловості», «Енергетичний менеджмент»), за якими навчаються здобувачі вищої освіти на кафедрі машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем . Від виробничників були отримані суттєві пропозиції щодо наповнення та вдосконалення освітніх компонент освітніх програм з урахуванням актуальних проблем виробничого підприємства легкої промисловості.

Комаринський Анатолій Іванович наголосив на значній потребі у кваліфікованих фахівцях в галузі машин легкої промисловості. Особливо його цікавлять фахівці першого наукового рівня, здатні по-новому організувати виробничий процес та вносити свої пропозиції по удосконаленню існуючого обладнання та проектуванню нового. Адже тільки впровадження нових технологій та обладнання може давати довгострокові і стабільні результати з виробництва та реалізації якісного взуття.

Було обговорені питання проходження практики здобувачів, підвищення кваліфікації викладачів на підприємстві, проведення експериментальних досліджень з використанням матеріально-технічної бази фабрики.

Підприємство «Кредо» дбає про навколишнє середовище. Однією із проблем, з якою стикається підприємство, є утилізація відходів матеріалів, що утворюються в процесі різання та вирубування деталей взуття.

Тому питання розробки та впровадження на підприємстві устаткування для переробки вторинної сировини є актуальною задачею, що і було обговорено під час зустрічі.

Одним із пріоритетних напрямків наукової школи «Наукові та практичні основи проектування високоефективних приводів та машин легкої промисловості» є розробка ресурсозберігаючого обладнання для переробки відходів легкої промисловості. Науковці кафедри здійснюють наукові дослідження в цьому напрямку та мають певні напрацювання для впровадження у виробничі процеси на взуттєвому підприємстві.

Піднімалося питання щодо розробки технології підвищення зносостійкості робочих інструментів, зокрема різаків, які широко використовуються на підприємстві для виконання операцій вирубування деталей взуття.

В подальшому, здобувачі освітньо-наукової програми «Галузеве машинобудування» після закінчення навчання та успішного захисту дисертаційної роботи зможуть здійснювати роботи науково-технічного спрямування та впроваджувати їх на підприємстві ПП «Кредо» та інших підприємствах легкої промисловості.

Олександр Тимощук,
доцент кафедри машин і апаратів,
електромеханічних та енергетичних систем,
відповідальний за зв’язки з підприємствами

22.04.2020