З нагоди святкування Дня української писемності та мови відбулася зустріч студентів групи ФУМ-14-1 спеціальності «Філологія. Українська мова і література (спеціалізація: редагування освітніх видань)» з Богданом Петровичем Теленьком – редактором газети Хмельницької міської ради «Проскурів», громадським діячем, письменником.
Такий захід виявився надзвичайно цікавим для нас, майбутніх філологів, редакторів, журналістів. Адже ми мали змогу поспілкуватися з дійсно компетентною у своїй справі людиною.
Нашу розмову Богдан Петрович розпочав несподівано для нас, запропонувавши створити асоціативний ряд з представлених предметів. Це були гільзи, осколки гранат, «Градів», привезених особисто ним зі Сходу нашої країни. Тому логічно, що наша розмова зав’язалася навколо подій, які є актуальними для кожного сучасного українця. Але чи розуміємо ми, за сотні кілометрів від епіцентру подій, всю трагічність ситуації, що склалася сьогодні в Україні? На це ми отримали дійсно правдиву відповідь. На жаль, більшість з нас живе далеко від того, що відбувається на теренах нашої країни, заглиблюючись у свої проблеми. Ми вже звикли до ситуації і все рідше помічаємо великий героїзм воїнів, що воюють за нашу незалежність і гідність.
Обговорили і культурне життя нашого міста, зокрема діяльність монотеатру «Кут» як унікального мистецького явища України та останні вистави керівника театру Володимира Смотрителя.
Також наша розмова торкнулася низки інших, не менш важливих питань: ролі мовника у суспільстві, виховання літературного смаку та необхідності вивчення власної історії.
Наприкінці зустрічі, Б. Теленько закликав нас, філологів-україністів, силою слова нашої солов’їної мови сіяти зерна любові до Батьківщини, сприяти правильному, об’єктивному висвітленню всіх тих подій та явищ, що мають місце у нашому суспільстві, займати активну громадянську позицію.
Справді, у нас, студентів, залишилося безліч якнайкращих вражень і простору для роздумів та аналізу. Тому проведення подібних заходів є надзвичайно необхідним у вихованні сучасної молоді. Сподіваємось, що такі зустрічі з активними, свідомими людьми стануть традицією!
Анастасія Мазур
студентка групи ФУМ-14-1,
доцент кафедри слов’янської філології
І.В.Горячок