Зустріч ОСС України із першим заступником Міністра освіти та науки

«Реформа вищої освіти не може відбуватися в кабінетах. Активними учасниками цього процесу мають стати органи студентського самоврядування», – наголосила перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Романівна Совсун під час зустрічі з представниками органів студентського самоврядування ВНЗ України, яка відбулася 21 грудня 2015 року у стінах ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана».

Побували на цій зустрічі й представники Студентської ради Хмельницького національного університету, а саме: голова Студентської ради – Анастасія Козак, заступники голови СР – Роман Сіньковський, Вадим Мвлютов та Роман Федишин, голова студентської ради Факультету технологій і дизайну – Вікторія Кошельник та голова студентської ради гуртожитку №5 – Ірина Червінчук.

Інна Романівна почала свій виступ із відомої фрази років французької революції: «Права не дають, права беруть!».

Понад 250 активістів зі всієї країни були присутні на зустрічі, під час якої обговорювали гострі проблемні питання щодо розміру стипендії, затримання видачі студентських квитків, наявності вибіркових дисциплін в університетах, невидимої роботи національного агентства з якості вищої освіти та локальні питання щодо порушення роботи студентського самоврядування зі сторони адміністрації на прикладі конкретних ВНЗ.

Перший заступник Міністра підкреслила важливість студентського самоврядування у впровадженні реформи вищої освіти. За словами Інни Совсун, студенти – активні учасники освітнього процесу, налаштовані на зміни та вмотивовані їх впроваджувати. Закон України «Про вищу освіту» стимулює розвиток студентського самоврядування, а завдання студентів – скористатися цими правами та можливостями. «Для того, щоб реформа вищої освіти відбулася, потрібна участь кожного студента. В кожному університеті студенти повинні скористатися тими правами, які їм надаються», – підкреслила Інна Совсун.

За словами першого заступника Міністра, зусилля студентського самоврядування мають бути спрямовані на покращення якості навчального процесу та життя під час перебування в університеті.

Палка дискусія за принципом «питання-відповідь» тривала понад чотири години непереривної роботи. Інна Совсун закликала представників вищих навчальних закладів активно відстоювати свої права. У свою чергу, Міністерство освіти і науки підтримуватиме студентське самоврядування та сприятиме його розвитку. «У вас є всі механізми і всіляка підтримка з боку Міністерства», – додала перший заступник Міністра.

Представники Студентської ради висловлюють велику подяку за проведення подібного, вже традиційного, заходу і сподіваються на вирішення більшості питань, які були підняті на зустрічі.

Student Council
of Khmelnytskyi National University