27 жовтня 2015 року в Хмельницькому національному університеті відбулося засідання академіків Української Технологічної Академії. На зустріч зібралися усі академіки Української Технологічної Академії, які проживаютьХмельницької області.
Українська Технологічна Академія (УТА) – це незалежна самоврядна громадська науково-технічна організація, яка була створена у 1992 році з метою сприяння членам Академії у створенні нових наукових технологій у промисловому виробництві, сільському господарстві, освіті, медицині, фінансовій сфері, а також для захисту спільних інтересів членів Академії.
Діяльністю Академії є організація та координація наукових дослідів та виробництва, пов’язаного з забезпеченням життєдіяльності людини, розробка нових та вдосконалення уже існуючих технологій хімічної, текстильної, легкої, поліграфічної, харчової, целюлозно-паперової, скляної, фарфоро-фаянсової, керамічної, емалевої, машинобудівної та іншої промисловості, медицини, образотворчого мистецтва, транспорту на території України, розробка проблем економіки.
На сьогодні у складі УТА працюють 1207 індивідуальних і 136 колективних членів академії, 907 академіків і 300 членів-кореспондетів. Членами УТА також є вчені та підприємці з Росії, Франції, Угорщини, Польщі, Швейцарії, Німеччини, Ізраїлю, США та країн СНД. Академія отримала міжнародне визнання і внесена до офіційного переліку “Academies Science” UNESCO (2000).
У 2003 році Міжнародним конгресом з науки відзначена нагородою “Кришталевий лицар” Мальтійського ордену, дипломом “Lider of XXI century”.
В Українській Технологічній Академії є індивідуальне та колективне членство. Академіками обираються громадяни України та зарубіжних країн, видатні вчені, провідні спеціалісти технологічної науки, економіки, промисловості, культури, які мають значні досягнення у розвитку та практичному використанні результатів своєї діяльності в різних галузях.
Членами-кореспондентами Академії обираються відомі вчені України, а також зарубіжних країн, керівники підприємств і наукових установ, фахівці технологічної науки, економіки, промисловості, культури, які досягли значних успіхів у розвитку та практичному використання результатів своєї діяльності в різних галузях.
Для виконання визначених у Статті завдань УТА концентрує зусилля академіків і членів-кореспондентів на діяльність у межах галузевих і регіональних відділень. Галузеві відділення спрямовують свою діяльність на створення і впровадження найновіших технологій у різних галузях народного господарства, а регіональні відділення координують і спрямовують діяльність на вдосконалення технологій, які підвищують рівень економіки конкретних областей і районів України. Відділення очолюють провідні та авторитетні фахівці у певній галузі науки і техніки відповідних регіонів. На сьогодні працюють 27 галузевих і 20 регіональних відділень УТА.
УТА є добровільним об’єднанням людей, структур і можливостей, яка дозволяє створити самодостатню систему, відкриту до співпраці. Тому у складі УТА понад 62 зарубіжних членів. Вперше у 2014 році започатковано перше Міжнародне регіональне відділення в м. Кракові (Польща), яке об’єднує академіків Зеленої Гури, Варшави, Кракова та Любліна.
Розпочав засідання проректор з наукової роботи Хмельницького національного університету, доктор технічних наук, професор Георгій Борисович Параска, який у своїму виступі розповів усім запрошеним гостям про наш університет, наші досягнення та перспективи майбутнього.
До вітального слова був запрошений заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор, академік інженерних наук України президент Української Технологічної Академії Ігор Іванович Половніков.
Далі усі присутні могли прослухати лекцію відомого науковця у галузі прикладної соціології, доктора соціологічних наук, Заслуженого діяча науки і техніки України, професора Едуарда Андрійовича Афоніна – автора понад 320 наукових праць, в тому числі понад 40 монографічних, науково-довідкових і навчально-методичних видань. Також Афонін є засновником вітчизняних наукових шкіл військово-соціальних досліджень (1992р.), соціальної глобалістики (1989 р.), та архетипіки державного управління (2010р.). Лекцію професор провів за двома темами: «Психосоціальний розвиток особистості в онтогенезі» та «Закономірності і особливості української трансформації». Аудиторії були представлені цікаві інсталяції, а саме психологічні цикли розвитку особистості в умовах суспільної трансформації, які спонукали задуматися, мабуть, кожного присутнього над минулим, теперішнім та майбутнім суспільствами. Після лекції відбулася дискусія у формі «питання-відповідь» між усіма академіками Української Технологічної Академії.
Крім того президент УТА Ігор Іванович Половніков вручив професору, академіку УТА, завідувач кафедри дизайну Хмельницького національного університету, Голові Хмельницького осередку Спілки дизайнерів України Банновій Ірині Мусіївні почесну грамоту, орден «Знак Пошани», за особистий внесок в науку та з нагоди ювілею (70-річчя з Дня Народження).
За інформацією відділу зв’язків з громадськістю ХНУ