Зустріч адміністрації університету зі студентами: питання і відповіді

15 грудня 2022 року відбулася зустріч ректора Сергія Матюха та адміністрації зі студентським самоврядуванням. На зустріч також були запрошені проректори навчального закладу, директор студмістечка, керівники відповідних відділів. Обговорювались питання, які найбільше цікавлять студентів.

Отже, найголовніші питання та відповіді на них:

1. Коли розпочнеться навчальний семестр?

«Початок освітнього процесу планується 13 лютого. Але у зв’язку з ситуацією в країні, дата може змінитись», – зазначив проректор з науково-педагогічної роботи Віктор Лопатовський

2. Як буде вирішуватися питання з формою навчання? Яка в пріоритеті?

«Швидше за все навчання буде проводитись очно. Але, знову ж таки, у зв’язку з військовим станом, все може змінитись.»

3. Якщо буде очне навчання, яка ситуація з електроенергією в університеті? Чи будуть додаткові засоби живлення під час відключень?

«Так, додаткові засоби подачі електроенергії будуть задіюватися»

4. Чому так холодно в гуртожитку? І як можна вирішити цю ситуацію ?

«Гуртожитки ХНУ підключені до міських котелень, тому ситуація в гуртожитках така ж сама, як і в інших будинках міста.

Питання енергоефективності на першому місці. Проблему, яка спостерігається зараз, можна вирішити завдяки встановленню пластикових вікон замість дерев’яних  і проведенню зовнішнього утеплення фасадів. Так, як зараз скоротилось фінансування державою  університету, це зробити практично не можливо.»

5. Чому гуртожитки мають поганий  санітарно-епідеміологічний стан?

«Знаємо про проблему. Намагаємось зробити умови проживання кращими, по мірі можливостей. Будуть проводитись ремонти.»

6. Як університет бореться з дискримінацією за ознакою статі та сексуальнї орієнтації, расизмом?

«Зрозуміло, що в демократичному суспільстві таких проблем виникати не може. Тому, якщо хтось зі студентів піддається цькуванню і подібному, він може звернутись до деканату, або до студентської  ради і викласти всю суть проблеми. Зрозуміло, що це буде вирішено. Також в нас існує електронна скринька, куди студент може написати лист-претензію/пораду/скаргу, яку обов’язково перегляне адміністрація ХНУ.

Ви можете не хвилюватись, це все буде робитись анонімно, через будь-яку претензію вас не відрахують і тому подібне. Про таке потрібно говорити! Зворотній зв’язок – це головне! Адже якщо його не буде, то проблема не вирішиться. ОБОВ‘ЯЗКОВО!!! Якщо виникла подібна ситуація (расизм, дискрімінація зі сторони викладача – повідомляйте про це).»

7. Модульне середовище не забезпечене достатньою інформацією, не можливо розв’язувати задачі, які не розглядались на лекції. Як це вирішити?

«Щосеместрово адміністрацією проводиться огляд навчальних курсів, які додані в модульне середовище. Звичайно, проблеми в подачі матеріалу можуть бути, але ми систематично проводимо аналіз інформації і вказуємо на помилки, допущені викладачами. Всю обов’язкову інформацію викладач вносить в лекції, але є і необов’язкова інформація, яка може бути не викладена.

Не варто забувати, що 70-80% матеріалу, згідно з освітньою програмою, студент має опрацьовувати самостійно. І це не забаганка саме Хмельницького національного університету. Така практика всіх освітніх закладів світу. Є подана частина матеріалу в модульному середовищі, є вказана додаткова література, є інтернет-джерела. Студент повинен самонавчатися і самовдосконалюватися.»

8. Чи буде відміна обхідних листків і переведення цієї процедури на електронну систему?

«Такий варіант є можливий, але в майбутньому.»

На завершення Сергій Анатолійович подякував студентам за активність і плідну розмову, запросив до  майбутніх цікавих ініціатив. А ще запропонував молодим людям проводити подібні зустрічі чи не щомісяця і таким чином разом творити сьогодення і майбутнє університету.

Інформація студентської ради