В період з 1 по 3 квітня 2016 року в Хмельницькому національному універсітеті, після тривалої перерви, пройшла чергова Всеукраїнська студентська олімпіада з Програмування мікропрограмних автоматів та мікроконтролерних систем”. Олімпіаду проведено кафедрою компютерних систем та мереж за спонсорської підтримки компанії “Open System” (м. Хмельницький, директор Ляпун О.В.).
Колективна фотографія учасників олімпіади і членів журі
Старт олімпіаді було дано в ХНУ в 2006 році на кафедрі комп’ютерних систем і мереж, де вона щорічно проводилася в рамках Державної цільової програми роботи з обдарованою молоддю для виявлення, відбору та підтримки талановитих студентів, розвитку і реалізації їх здібностей, а також стимулювання спільної творчої роботи студентів, педагогічних і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів. У 2009 році естафету проведення олімпіади підхопив колектив кафедри конструювання електронно-обчислювальної апаратури факультету електроніки Національного технічного університету України “КПІ”. За період з 2006 по 2011 рік було проведено 11 Всеукраїнських олімпіад з “Програмування мікропрограмних автоматів та мікроконтролерних систем”, які незмінно користувалися великою популярністю і отримували багато захоплених і вдячних відгуків, після чого настала тривала перерва, зумовлена складнощами подальшої передачі естафети з проведення олімпіад.
І ось, в момент, коли всі учасники олімпіади практично втратили надію знову відчути азарт баталій мікроконтролерного програмування, компанія “Open System” виступила з ініціативою до десятирічного ювілею проведення першої олімпіади відновити завмерлий проект. Ідея була підтримана керівництвом ХНУ і колективом кафедри КСМ.
Ректор університету Скиба М.Є. Детально цікавиться ходом олімпіади
У 2016 році для участі в змаганні зареєструвалися 23 команди, з 17 вищих навчальних закладів. Нажаль, не змогли взяти участь традиційно сильні команди з ВНЗ Луганської та Донецької областей – організатори з нетерпінням чекають їх на наступній олімпіаді.
В ході олімпіади команди з 2-х чоловік повинні були вирішити по 8 завдань з використанням навчально-лабораторного стенду “EV8031/AVR”, що виготовляється компанією “Open System” і пропонованується для технічного оснащення навчальних лабораторій зі спеціалізованих дисциплін. Конкурсні завдання відрізнялися рівнем складності і специфікою реалізації. Їх основною тематикою була автоматизація управління різними технологічними процесами за допомогою сучасних мікроконтролерних пристроїв і систем.
Командна робота над завданями олімпіади
Команда Херсонської державної морської академії перевіряє своє рішення
Олімпіада пройшла в обстановці творчого ентузіазму і здорової конкуренції. Всі учасники олімпіади отримали в подарунок від компанії “Open System” стенди “EV8031/AVR” і підписку на 2016 рік від інформаційних спонсорів олімпіади – журналу «CHIP NEWS Україна/Інженерна мікроелектроніка».
Команда-учасник з сертифікатом і стендом “EV8031/AVR” від “Open System”
Команди-призери основного конкурсу були відзначені дипломами та грошовими преміями, а також отримали повні комплекти журналів «CHIP NEWS Україна / Інженерна мікроелектроніка» за 2012-2015 роки.
У роботі журі, апеляційної та мандатної комісій взяли участь представники компанії “Open System” і 12 ВНЗ України.
Напружена робота журі олімпіади
У загальному заліку призові місця розподілилися наступним чином:
I місце – команда Херсонського національного технічного університету в складі Селищев Дмитро Володимирович і Самойленко Владислав Ігорович;
II місце – команда Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” в складі Бєлоусов Павло Миколайович і Бондаренко Артем Андрійович;
ІІІ місце – команда Національного університету «Львівська політехніка» в складі Добринін Олександр Володимирович і Русанівський Назарій Ярославович.
Нагородження призерів дипломами і комплектами журналів «CHIP NEWS Україна / Інженерна мікроелектроніка»
Команда Хмельницького національного університету (Денисюк Дмитро Олександрович та Новицький Ярослав Леонідович) перемогла в конкурсі на максимально-повне рішення найскладнішого завдання олімпіади.
Були визначені також переможці в додаткових номінаціях:
– «За найкращу організацію командної роботи» – Ковтуненко Олександра Володимирівна, Вовк Аліна Олександрівна (Сумський державний університет);
– «За найоригінальніше рішення конкурсних завдань олімпіади» – Ткачов Андрій Костянтинович, Польовий Сергій Миколайович (Національний технічний університет України “КПІ”);
– «За повне використання знань мов програмування» – Урса Максим Іванович, Обертинский Дмитро Євгенович (Вінницький коледж Національного університету харчових технологій);
– «За найшвидше вирішення конкурсних завдань олімпіади» – Дячук Богдан Михайлович, Кравчук Олексій Миколайович (Харківський національний університет радіоелектроніки);
– «За нестандартний підхід до вирішення найскладнішого завдання» – Гордєєва Анжеліка Дмитрівна, Клочко Олексій Сергійович (Житомирський державний технічний університет);
– «За досконале знання апаратної організації систем на базі мікроконтролера AVR» – Огородник Анатолій Михайлович, Макар Назарій Михайлович (Тернопільський технічний коледж Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя).
Яскравим завершенням олімпіади стала екскурсія від компанії “Open System” в історичний центр Хмельницької області – місто Кам’янець-Подільський, який зберігає сліди великих битв і вікових впливів різних культур і релігій. Під час екскурсії учасники олімпіади відвідали Кам’янець-Подільську фортецю, музеї і храми, а також мали можливість почути багато історичних фактів, захоплюючих історій і легенд.
Учасники олімпіади на екскурсіїї в місті Кам’янець-Подільський
Оргкомітет олімпіади висловлює щиру подяку всім учасникам, керівництву навчальних закладів, що делегували свої команди та представників для роботи в журі, а також компанії “Open System” та журналу «CHIP NEWS Україна/Інженерна мікроелектроніка» за спонсорську підтримку.
Тімофєєва Л.В., відповідальна за студентську наукову роботу ХНУ
Чешун В.М., к.т.н., доцент кафедри комп’ютерних систем та мереж ХНУ