Уперше кафедра філософії і політології виступила організатором заходу такого масштабу. До співорганізації конференції також долучились Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Хмельницький університет управління та права та громадська організація «Українська асоціація релігієзнавців».
Специфіка відносин між державою та церквою виказує необхідність пошуку механізмів їх співіснування. Утім, це питання потребує значно глибшого і ширшого розгляду, що й було репрезентовано напрямами роботи конференції: зміни світоглядних, віросповідних та ідеологічних констант у сучасній гуманітаристиці; культурні й освітні трансформації як фактор суспільної модернізації; громадянське суспільство в динаміці політичних, релігійних і культуротворчих процесів сучасності; ціннісні орієнтації та проблеми ідентичності в умовах глобальності.
Учасниками конференції було зосереджено увагу на осмисленні суспільства, буття, свободи, релігії як традиційних предметів філософської рефлексії. Здійснено соціологічний та політологічний аналіз суспільної свідомості, дослідження сучасних політичних та соціальних подій, освітніх процесів, а також взаємодії громадянського суспільства та релігійних організацій. Учасники конференції послідовно доводили думку, що започатковані в державі соціально-політичні та гуманітарні перетворення мають базуватися на сучасних методологічних і теоретичних засадах, тобто потребують наукового обґрунтування.
Актуальність запропонованої тематики конференції зумовила широку географію учасників заходу: Івано-Франківськ, Житомир, Київ, Кривий Ріг, Кропивницький, Мюнхен (Німеччина), Одеса, Полтава, Харків, Хмельницький, Черкаси, Чернівці.
Однією із особливостей конференції стало проведення в історико-культурному заповіднику «Межибіж» круглого столу на тему «Нові форми взаємовідносин держави і церкви у контексті розбудови громадянського суспільства в Україні». Обраний формат вимагав участі не тільки представників наукових кіл, але й державних структур та духовенства. Так, у роботі круглого столу взяли участь представники Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України; управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації; провідні наукові співробітники Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАН України імені Г.С. Сковороди, а також представники релігійних організацій – Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Православної Церкви, Римо-Католицької Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Церкви Євангельських Християн-Баптистів.
За результатами роботи конференції видано збірник матеріалів, з яким усі охочі можуть ознайомитись у бібліотеці ХНУ, на кафедрі філософії і політології та на сайті конференції http://uakhnu.wix.com/conference.
Інформація кафедри філософії і політології