Відкрита лекція професора Францішека Бромберека для студентів та викладачів Хмельницького національного університету

17 квітня 2024 року професором Бидгоської школи вищої (Польща), почесним доктором Хмельницького національного університету Францішеком Бромбереком для студентів освітніх рівнів, а саме бакалаврів, магістрів і докторів філософії була проведена лекція на тему «Проєктування – конструювання – дослідження медичного пристрою для штучної вентиляції легень CoViVentilUCM».

Співпраця професора Францішека Бромберека із Хмельницьким національним університетом розпочалася в 2013 році.

Займаючи посаду завідувача кафедри дизайну механічного факультету Технологічно-природничого університету м. Бидгощ був ініціатором співпраці між Українсько-польським центром європейської інтеграції, кафедрою дизайну Хмельницького національного університету і кафедрою дизайну Технологічно-природничого університету. За ініціативи професора Францішека Бромберека у 2013 році започатковано проведення фестивалю «Синтез мистецтв».

За час війни України з росією пан Францішек є організатором багатьох гуманітарних проєктів для Хмельницького національного університету та й України в цілому.

На відкритій лекції, що проходила у змішаному режимі, зібралося більше 120 слухачів, зокрема присутніми були викладачі та студенти (бакалаври, магістри, аспіранти) Хмельницького національного університету факультетів: інженерії, транспорту та архітектури (кафедр машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем, технології машинобудування; трибології, автомобілів та матеріалознавства; галузевого машинобудування та агроінженерії); технологій та дизайну (кафедри технології і конструювання швейних виробів); Київського національного університету технологій та дизайну факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій (кафедри механічної інженерії); інституту інженерії та інформаційних технологій; Луцького національного технічного університету факультету транспорту та механічної інженерії (кафедри галузевого машинобудування).

На зустрічі були присутні представники від виробництва та бізнесу, що є стейкхолдерами різноманітних освітніх програм.

Лекція професора Францішека Бромберека була присвячена технічним та організаційним проблемам, що виникли при проєктуванні, розробці, дослідженні та виготовленні медичного пристрою для штучної вентиляції легень. Слід відзначити, що пан Францішек був одним із ініціаторів створення такого пристрою і входив у команду з його розроблення.

Під час лекції професор розповів про:

– ідею створення пристрою для штучної вентиляції легень, що виникла на початку пандемії у березні 2020 року;

– підбір колективу проєктантів;

– етапи створення пристрою від структурної схеми до готового прототипу;

– будову пристрою для штучної вентиляції легень;



– проведення дослідження пристрою;

– клінічні випробовування пристрою.

Лекція професора Францішека Бромберека виявилися дуже цікавою, адже була різноплановою. Вона містила інформацію про виготовлення пристрою штучної вентиляції на різних етапах, підготовку технічної документації, медичні вимоги до пристрою, проведення наукових досліджень, підтримку державних структур тощо.

Зустріч завершилася цікавою дискусію під час якої студенти, викладачі та представники підприємств мали змогу задати лектору різнопланові питання. Присутніх цікавило наступне: створення наукових розробок; використання матеріально-технічної бази для проведення наукових досліджень; виконання спільних наукових проєктів; особливості грантової політики та подачі заявок на гранти; державне фінансування науки; співпраця навчального закладу і бізнесу; організація проходження практики на підприємствах; дуальна освіта тощо.

Було також домовлено, що пан Францішек у подальшому проведе зустріч з науковцями та студентами, яких зацікавив цей пристрій, а також мають ідеї стосовно створення подібних.

Від керівництва університету та від себе особисто щиро дякую професору Францішеку Бромбереку за змістовну, цікаву, корисну, проведену лекцію для студентів і викладачів Хмельницького національного університету та інших навчальних закладів. Бажаю швидкого впровадження пристрою для штучної вентиляції легень у виробництво, адже таке устаткування на сьогодні дуже потрібне та затребуване.

Олег Поліщук,

доктор технічних наук, завідувач кафедри машин і апаратів,

електромеханічних та енергетичних систем, директор українсько-польського центру Європейської інтеграції ХНУ