У рамках співпраці Хмельницького національного університету та Центру професійного розвитку педагогічних працівників Хмельницької міської ради у березні 2023 року була проведена зустріч у Хмельницькому національному університеті із представниками ХНУ та ЦПРПП ХМР, де обговорювалися актуальні питання сучасної освіти (як загальної середньої, так і вищої), зокрема умови і результати підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників. Детальніше про цю подію
Відповідно до умов співпраці між двома організаціями та у результаті домовленості із викладачами кафедри слов’янської філології у квітні 2023 року було проведено два вебінари для педагогічних працівників Хмельницької територіальної громади на актуальні питання сучасної освіти.
26 квітня кандидат педагогічних наук, доцент кафедри слов’янської філології, завідувач відділу навчально-виховної роботи Хмельницького національного університету Інна Владиславівна Горячок провела вебінар «Інноваційні технології в сучасному виховному процесі» для заступників директорів із виховної роботи, педагогів-організаторів, класних керівників закладів загальної середньої освіти Хмельницької територіальної громади.
- Як побудувати у Новій українській школі наскрізний виховний процес?
- Що формує і розвиває цінності, закладені у нормативних документах про освіту та у постулатах українського суспільства і держави, європейського освітнього простору?
- Які інновації потрібні для удосконалення виховної роботи?
- Чи можна охарактеризувати інноваційні виховні технології лише з позитивного боку?
- Як правильно забезпечити результативність упровадження інноваційних технологій?
- У чому полягає специфіка інноваційних методів та прийомів у виховній роботі?
- Хто він, сучасний класний керівник – основний рушій виховного процесу у ЗЗСО?
Саме такі питання стали основними в обговоренні проблем сучасного виховного процесу у закладах загальної середньої освіти.
Хочемо зазначити, що Інна Владиславівна Горячок на кафедрі слов’янської філології для майбутніх педагогів-філологів викладає дисципліни методичного спрямування, зокрема й: «Методику виховної та позаурочної діяльності», здійснює керівництво педагогічною та виховною практикою, підвищує кваліфікацію на всеукраїнських та університетських курсах, постійна учасниця (спікер) педагогічної (не)конференції EdCamp, а отже, має й власні напрацювання, з якими охоче ділиться не лише зі студентами, а й з колегами на кафедрі під час методичних конференцій, є керівником студентського наукового гуртка «Педагогічна майстерня вчителя», тому приємно, що цього разу поділилася досвідом з усіма охочими педагогічними працівниками Хмельницької територіальної громади.
Детальніша інформація про вебінар
27 квітня кандидат філологічних наук, доцент кафедри слов’янської філології, декан гуманітарно-педагогічного факультету Хмельницького національного університету Людмила Леонідівна Станіславова провела для вчителів мовно-літературної галузі закладів загальної середньої освіти м. Хмельницького та усіх зацікавлених тематикою вебінар (усі охочі мали змогу зареєструватися, а це 45 учасників) за темою «Організація поточного опитування за допомогою цифрових інструментів у викладанні філологічних дисциплін».
- Які особливості формувального оцінювання?
- Яка різниця між традиційним поточним оцінюванням та формувальним оцінюванням?
- Які сучасні цифрові інструменти найпродуктивніші для оцінювання учнів?
- У чому полягає робота із сервісами LearningApps i GoogleForms?
Ці та інші питання стали актуальними для обговорення на вебінарі.
Хочемо зазначити, що Людмила Леонідівна Станіславова на кафедрі слов’янської філології для філологів викладає дисципліни: «Інформаційні технології в сучасному освітньому просторі», «Комп’ютерна лінгводидактика», проходить стажування у закордонних та українських наукових установах, підвищує кваліфікацію на міжнародних, всеукраїнських та університетських курсах, має наукові публікації із зазначеної тематики вебінару, а отже, має й власні напрацювання, з якими охоче ділиться не лише зі студентами, а й на курсах педмайстерності із викладачами ХНУ, а також приємно, що цього разу поділилася досвідом з усіма охочими педагогічними працівниками Хмельницької територіальної громади.
Приємно, що на анонсовані вебінари зареєструвалася достатня кількість учасників із зацікавлених педагогічних працівників ЗЗСО, викладачів ЗВО, випускників наших освітніх програм Хмельницького національного університету, які сьогодні успішно здійснюють педагогічну діяльність у закладах освіти.
Щиро дякуємо Центру професійного розвитку педагогічних працівників Хмельницької міської ради за співпрацю, зокрема, консультантові Ользі Сокальській, за організацію вебінарів та їх модерацію.
До речі, у травні 2023 року серія вебінарів викладачів кафедри слов’янської філології на актуальну тематику для підвищення кваліфікації педагогічних працівників Хмельницької територіальної громади продовжиться. Тож усіх зацікавлених запрошуємо до співпраці.
Неля ПОДЛЕВСЬКА, завідувач кафедри слов’янської філології