16 квітня 2024 року на засіданні Національного агентства з забезпечення якості вищої освіти здійснювався розгляд акредитаційних справ, за результатами якого Khmelnytskyi National University успішно завершив процедуру акредитації освітньо-наукової програми «Економка» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 051 «Економіка».
Колектив кафедри економіки, аналітики, моделювання та інформаційних технологій в бізнесі висловлює щиру подяку членам Експертної групи Миколенко Олені Петрівні, Жерліцину Дмитру Михайловичу, Янковському Валерію Андрійовичу, членам Галузевої експертної ради з галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки за фахову оцінку роботи колективу кафедри, факультету економіки і управління та усіх учасників фокус-груп, долучених до проведення акредитаційної експертизи. Національному агентству дякуємо за виважену політику та слушні рекомендації щодо покращення освітнього процесу та наукової діяльності у Хмельницькому національному університеті і провадженні ОНП «Економіка» зокрема.
Незважаючи на те, що відповідальною за підготовку здобувачів вищої освіти за зазначеною освітньої програмою є кафедра економіки, аналітики, моделювання та інформаційних технологій в бізнесі акредитаційною експертизою були охоплені й інші підрозділи університету, зокрема, ректорат, деканат факультету економіки і управління, відділ аспірантури та докторантури, навчально-методичний відділ, навчальний відділ, відділ ліцензування, акредитації, моніторингу освітнього процесу та видачі документів про вищу освіту, наукова бібліотека, інформаційно-комп’ютерний центр, відділ забезпечення якості вищої освіти, науково-дослідна частина, студентське самоврядування, студентська профспілка та інші.
Підводячи підсумки проведення акредитаційної експертизи, хочемо відмітити тісну і ефективну взаємодію усіх зацікавлених сторін. Вагомий вклад у підготовку звіту самооцінювання і значні зусилля щодо забезпечення та координації усіх учасників акредитації було покладено на гаранта освітньої програми докторки економічних наук, професорки кафедри економіки, аналітики, моделювання та інформаційних технологій в бізнесі Лук’янову Валентину Вячеславівну.
Злагоджена взаємодія структурних підрозділів та відділів університету під час підготовки до акредитації та її проходження була забезпечена ректором університету Сергієм Анатолійовичем Матюхом, проректором з науково-педагогічної роботи Віктором Григоровичем Лопатовським, деканом факультету економіки і управління Віталієм Леонідовичем Карпенком, завідувачем відділу ліцензування, акредитації, моніторингу освітнього процесу та видачі документів про вищу освіту Ігорем Петровичем Андрощуком.
Процес підготовки відбувався під високопрофесійним супроводом завідувачки відділу аспірантури та докторантури Петяк Олени Віталіївни, завідувачки відділу забезпечення якості вищої освіти університету Красильникової Ганни Володимирівни, завідувачки навчально-методичного відділу університету Любохинець Лариси Сергіївни, завідувача навчального відділу Самолюка Олега Григоровича.
Окремо хочемо висловити подяку, в першу чергу аспірантам, що здобувають освіту за освітньо-науковою програмою «Економіка» спеціальності 051«Економіка», науковим керівникам та науково-педагогічним працівникам, які були залучені до підготовки та зустрічей з експертами Національного агентства. Також висловлюємо подяку представникам студентської ради та наукового товариства студентів і молодих вчених університету.
Вдячні за сприяння, активну участь у забезпеченні освітнього процесу представникам роботодавців та іншим стейкхолдерам, які також брали участь в акредитаційній експертизі, а саме: Бєляковій Наталії Миколаївні, президентці Хмельницької ТПП; Поповій Наталії Сергіївні, начальниці відділу економіки ТДВ «Хмельницькзалізобетон»; Замазій Оксані Василівні, проректорці з наукової роботи ХКТЕІ; Нянько Віталію Миколайовичу, директору ХФЕТК УЕП; Буяк Лесі Михайлівні, завідувачці кафедри економічної кібернетики та інформатики ЗУНУ; Шутяк Юлії Василівні, бізнес-консультантці Krug Associates, Бельгія.
Окремо дякуємо за якісне та змістовне представлення інформаційних ресурсів ХНУ керівнику центру цифрових технологій Кльоцу Юрію Павловичу та Айвазян Олені Борисівні, директорці наукової бібліотеки.
Сподіваємось, що позитивні відгуки, оцінка освітньої діяльності та слушні поради, висловлені експертами Національного агентства під час фінальної зустрічі з керівництвом університету, слугуватимуть подальшим стимулом до розвитку освітньо-наукової програми «Економіка» у Хмельницькому національному університеті.
Гарант ОНП «Economy»
Валентина Лук’янова