До 70-річчя визволення нашого міста та області від фашистських загарбників та 69-річниці Великої Перемоги у Великій Вітчизняній війні ректорат, профспілкові комітети викладачів та співробітників, студентів, Рада ветеранів університету підготувала цілу низку патріотично-виховних і просвітницьких заходів, серед яких зустрічі з ветеранами університету та міста.
6 травня у залі за сідань Вченої ради університету відбулась запланована зустріч студентів п’яти курсів спеціальності «Здоров’я людини», викладачами і співробітниками відповідної кафедри і кафедри фізичного виховання з колишнім ректором університету, доктором технічних наук, професором Сіліним Радомиром Івановичем.
Стоячи радісно і бурхливими оплесками присутні зустріли Радомира Івановича, колишнього тринадцятирічного юнака, учасника Великої Вітчизняної війни, рядового топографічної служби 65 моторизованого загону, який зі своєю військовою частиною брав участь у звільненні Харкова, Орловсько-руської битви, в Яссо-Кишинівській операції, у звільненні Румунії, Угорщини, Чехословакії.
Виконуючий обов’язки завідувача кафедри «Фізичного виховання» Солтик О.О. представив аудиторії Радомира Івановича і у вступному слові відмітив про те, що він відзначений численними державними і науковими титулами і званнями: академік Академії інженерних наук України, Міжнародної Академії інформатизації, національного комітету України з питань машинознавства, кавалера чотирьох орденів і більше десятка медалей, Заслуженого працівника народної освіти України, Почесного громадянина міста, Людини тисячоліття, Людини 2000 року, Лауреата міжнародного конкурсу «Еліта інформаціологів світу», одного із 500 найбільш впливових людей планети.
Потім Радомир Іванович розповів про те, що спочатку війна забрала на фронт батька, потім від запалення легенів, померла мати. Після звільнення Радянською Армією Курська рідний брат пішов служити в Червону Армію. Залишившись самотнім, після настирливих прохань він потрапляє в діючу військову частину, завданням якої було забезпечення штабів геодезичними і топографічними даними для підготовки військових операцій. Довгі дні війни зі своїми життєвими труднощами і щасливими днями…
День Перемоги він зустрів в Австрії, де дислокувалась його частина. З часом його демобілізують і відправляють для навчання в Суворовське училище. Але стати військовим йому не судилось і він продовжив навчання у звичайній школі м. Львова. Після школи, яку закінчив з відмінними оцінками, успішно складає іспити до Львівського політехнічного інституту, який закінчив з відзнакою і залишився працювати на кафедрі.
Після цього була аспірантура, захист кандидатської дисертації, стажування в Мічіганському університеті і захист докторської дисертації. У1974 році міністерство направляє його ректором Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування.
Майже 40 років пробігло в напруженій праці на подільській землі: підготовка науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації, створення матеріально-технічної бази університету, організація навчального процесу і науково-дослідної роботи, створення однієї з найкращих в країні комп’ютерної мережі, перетворення периферійного навчального закладу в знаний освітній, науковий та культурний центр та багато інших напрямів.
В кінці зустрічі голова Ради ветеранів університету Свіргунець Є.М. подякував проф. Сіліну Р.І. за організаторський талант, генералізацію оригінальних ідей, багаторічну плідну працю, створення творчого науково-педагогічного колективу у процесі підбору і виховання кадрів, за віру в молодь, підтримку талановитих і перспективних людей, за велику виховну і патріотичну роботу, розуміння проблем сьогодення, створення в університеті спортивної бази і багаторічних перемог наших студентів на офіційних міжнародних змаганнях. Завершив свій виступ словами: «Взагалі вся трудова, наукова, громадська діяльність Радомира Івановича Сіліна є свідченням самовідданого служіння своєму університету, своїй Батьківщині».
Потім від студентів були вручені квіти цій неординарній, високоінтелектуальній і інтелігентній людині, фотографування з усіма академічними групами студентів.
Студенти групи ЗЛ-10-1 та ФР-09-1
Студенти групи ЗЛ-11-1
Студенти групи ЗЛ-12-1
Студенти групи ЗЛ-13-1
Свіргунець Є.М.,
професор кафедри здоров’я людини