Участь у майстер-класі «Перезавантаження: оптимізація позицій університетів України у світових рейтингах університетів»

12 лютого 2024 року проректор з науково-педагогічної роботи Катерина Скиба та фахівчиня відділу міжнародних зв’язків Анастасія Заржицька брали участь в онлайновому майстер-класі «Rebooting for rankings: optimising Ukraine’s position in the World University Rankings» / «Перезавантаження: оптимізація позицій університетів України у світових рейтингах університетів», організованому Cormack Consultancy Group за підтримки ініціативи Twinning.

Під час заходу представниці ХНУ мали змогу дізнатися про загальну позицію України у світовому рейтингу університетів, почути більше про виклики та можливості, отримали уявлення про процес збору даних і вимоги.

Головний спеціаліст з обробки даних Times Higher Education (THE) Дункан Росс представив аналіз України в міжнародних рейтингах університетів, висвітлив проблеми та можливості участі в рейтингу українських ЗВО, а також надав детальний опис процесу збору даних у рейтинг THE.

За словами провідної аналітикині даних про вищу освіту Данаї Банетт, українські університети посіли нижчі місця в глобальному рейтингу 2024 року, порівняно з рейтингом 2023 року. Упорядники рейтингу THE перемістили ЗВО України до інтервалу місць, в якому вони перебували в рейтингу торік і жоден з них не понижений у рейтингу в результаті цієї дії.

Українська вища освіта має певні тенденції за останні роки:

  • у 2024 році фізичні науки виявилися найрейтинговішими серед українських університетів, оскільки 11 з них увійшли до рейтингу у цій галузі;
  • за період з 2018 по 2024 рік якість досліджень зросла на 13,8 бала;
  • інтернаціоналізація зменшилась на 2,1 бала;
  • співвідношення кількості науково-педагогічних працівників до кількості студентів збільшилося на 21,8 за той самий період;
  • кількість спільних публікацій з іноземними вченими у виданнях, що моніторяться «Скопусом», зменшилась на 21,8 середньо за той самий період.

Університетам України рекомендується враховувати, що самоцитування не враховується у рейтингу THE, і також розглядати систему вищої освіти Польщі як потенційний напрям розвитку у довгостроковій перспективі.

Як результат зустрічі, розпочато процес реєстрації нашого університету у світовому рейтингу.

International Relations Office