УЧАСТЬ СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ У РЕГІОНАЛЬНІЙ НАУКОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

28 квітня 2016 року у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського проходила П’ята студентська наукова конференція «Подільська регіональна лексикологія: стан та перспективи», у якій, крім вінничан, взяли участь студенти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та Хмельницького національного університету.

Організатори конференції гостинно зустріли Бублик Анастасію, Вінську Оксану, Довганюк Юлію, Іванчишин Оксану, Собур Ольгу, Ставіногу Ольгу (група ФУМ-13-1), Струтинську Галину і Ткачук Ліну (група ФУМ-12-1), запропонували солодощі і каву, провели цікаву екскурсію до власного університетського музею. Студентам показали справжню українську хатинку, де були зібрані речі, якими користувались наші предки у минулому: маленьке ліжечко, скринька, куточок з начинням і ще багато цікавих речей. Представлені на виставці також і рушники зі складною для виконання подільською вишивкою.

Пленарне засідання розпочали із вітального листа від директора Інституту української мови НАН України П. Ю. Гриценка, який зачитала ідейний натхненник конференції, кандидат філологічних наук І. В. Гороф’янюк. Після вступного слова було заслухано доповіді досвідчених науковців з актуальних проблем лінгвокраєзнавства, і студенти почули багато корисної інформації для власних мовознавчих рóзвідок.

Пізніше студентів було поділено на секції «Онімний ландшафт Поділля», «Лінгвістичне портретування говірок Поділля», «Лексико-семантичні особливості подільського говору» і «Лінгвістика тексту письменників-подолян». Молоді науковці виступили із власними доповідями, отримали цінні поради від керівників секцій, мали можливість обмінятися думками стосовно обговорюваних проблем. Усі виступи вирізнялися змістовністю та високим рівнем науковості, а підготовлені вони були під керівництвом І. В. Горячок, Н. М. Торчинської і М. М. Торчинського.

Після офіційної частини студенти мали можливість ближче познайомитися і поспілкуватися, обмінятися досвідом, побувати в цікавих місцях Вінниці, почути історію і побачити традиції, звичаї регіону, зрештою, відчути те, що ми єдині, що ми – діти нашої славної України.

Студенти-філологи вдячні за щиру гостинність і привітність господарям – представникам Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, сподіваються на подальшу співпрацю і на ще не одну таку цікаву, дружню зустріч. Всіх інших закликаємо брати активну участь у науковому житті університету, якомога більше набувати знань, вмінь та навичок, адже ми – студенти, і все у наших руках, зокрема і майбутнє нашої держави, яке творити саме нам.

Вінська Оксана, Ставінога Ольга, студенти групи ФУМ-13-1