5-6 вересня 2024 року відбулася 15-та спільна міжнародна конференція з інновацій в одязі CLOTECH 2024, яка організовується кожні 2 роки та спрямована на популяризацію досягнень світових наукових інституцій у низці напрямів інновацій та розвитку захисного одягу, рукавичок та взуття, розумного текстилю та одягу, комп’ютерних технологій у проектуванні та виготовленні одягу, маркетинг та конкурентоспроможність текстилю на євроринку, стандартизацію та сертифікацію текстилю та одягу.
Участь у конференції взяли представники майже 20 країн світу.
CLOTECH 2024 приймав та організовував Інститут текстильного машинобудування та технології високоефективних матеріалів (ITM), TU Dresden, Німеччина. Науковий комітет CLOTECH включає експертів з 12 різних країн.
Основна тематика конференції направлена на
Дизайн і розробку
- Комп’ютерні технології в дизайні та макіяжі одягу
- Швидке створення прототипів
- Комфорт і добробут
- Стандартизація та сертифікація
Матеріал і конструкції
- Інноваційні та вдосконалені матеріали
- Захисний одяг
- Терапевтичний і медичний одяг
- Розумний одяг
Виробництво
- Екологічні технології виробництва
- Використання перероблених матеріалів
- Технології обробки та тестування.
Цьогоріч на цьому заході Хмельницький національний університет був представлений потужною командою науковців факультету технологій і дизайну. Декан факультету технологій і дизайну, доцент кафедри хімії та хімічної інженерії Тетяна Іванішена і завідувачка кафедри індустрії моди в легкій промисловості Тетяна Надопта особисто відвідали захід та представили результати наукових досліджень щодо використання перероблених матеріалів для виробництва текстилю спеціального призначення, концепції сталого розвитку в індустрії моди, а також формування принципів підвищення міцності швів спецвзуття.
Крім того, науково-педагогічні працівники кафедри технології та конструювання швейних виробів – завідувачка кафедри Світлана Кулешова, доцент Людмила Буханцова та асистент Оксана Хасанова – взяли заочну участь у конференції з представленням постерів на теми, пов’язані з методами забезпечення психофізіологічної комфортності адаптивного реабілітаційного одягу, перспективами переробки відходів швейного виробництва в Україні та креативних підходів у виробництві оригінальних моделей одягу.
Дякуємо організаторам конференції за цікаву та теплу зустріч, можливість відвідати історичні місця Дрездена, помилуватися найкращим панорамним виглядом міста з церковної вежі Drei Königs Kirche та насолодитися органним концертом у 3 King Church.
Дякуємо ЗСУ за можливість представляти Україну на Європейських освітніх та наукових теренах.
Faculty of Technology and Design