Участь молодих науковців кафедри хімії та хімічної інженерії у Міжнародній науково-практичній конференції молодих вчених та студентів «Ресурсозберігаючі технології легкої, текстильної і харчової промисловості»

Наукова діяльність молодих науковців є ключовим елементом розвитку науки, інновацій в процесів підготовки майбутніх фахівців. На кафедрі хімії та хімічної інженерії створено сприятливі умови для досліджень, кар’єрного зростання, міжнародної інтеграції, ефективної підтримки молодих науковців. 21 листопада 2024 року молоді науковці кафедри хімії та хімічної інженерії брали участь у міжнародній науково-практичній інтернет-конференції молодих вчених та студентів «Ресурсозберігаючі технології легкої, текстильної і харчової промисловості». Організаторами міжнародної конференції майже 10 років є кафедра технологій та конструювання швейних виробів факультету технологій і дизайну Хмельницького національного університету. Захід об’єднав вітчизняних та іноземних молодих дослідників, які представили свої наукові здобутки у п’яти тематичних секціях:

  1. Індустрія моди та технології легкої промисловості

 2. Прогресивні хімічні та електрохімічні технології

 3. Інноваційні технології для харчової промисловості

4. Дизайн: тенденції, практика, перспективи            

5. Інтеграція освіти і виробництва

Учасники конференції представили інноваційні підходи до вирішення актуальних питань у галузях легкої, текстильної та харчової промисловості.

Активну участь у заході взяли викладачі, аспіранти та студенти кафедри хімії та хімічної інженерії.

Асистент кафедри, аспірантка 1-го року навчання спеціальності 182 «Технологія легкої промисловості» Тетяна Іщук виступила з доповіддю на пленарній сесії на тему: «Методологічні підходи до оцінки експлуатаційних властивостей текстильних матеріалів», науковий керівник – доцент Тетяна Іванішена. Асистент кафедри, аспірантка 2 року навчання спеціальності 182 «Технологія легкої промисловості» Віта Негоруй представила тези доповіді на тему: «Перспективи застосування сучасних флісових матеріалів для виробів військово-цивільного призначення», науковий керівник – професор Ольга Параска, в секції Індустрія моди та технології легкої промисловості.

Магістрантка групи ХТІм-23-1 Олександра Кучер представила доповідь «Аналіз фізико-хімічного складу кремів для рук з органічними компонентами за принципами зеленої хімії», науковий керівник – професор Ольга Параска.

Магістрантка групи ХТІ-24-1 Зоряна Черешня виступила з доповіддю на тему: «Зелені технології у переробці відходів соєвого виробництва», науковий керівник – доцент Тетяна Іванішена.

Міжнародна конференція стала чудовою платформою для обміну досвідом, новими ідеями та науковими здобутками. Аспіранти, магістранти та науково-педагогічні працівники кафедри хімії та хімічної інженерії продемонстрували високий рівень наукових досліджень. Особливу увагу конференції було зосереджено на важливості впровадження принципів сталого розвитку та ресурсозбереження у сучасних технологіях.

Участь молодих науковців в міжнародних конференціях є важливим етапом для їх розвитку, сприяє не лише їхньому професійному зростанню, але й загальному прогресу науки в Україні та за її межами. Такі заходи є можливістю для розвитку професійних навичок, розширення мережі контактів і презентації власних досліджень. А також сприяють обміну досвідом, знайомству з новітніми науковими досягненнями та інтеграції в глобальну наукову спільноту.

 Дякуємо ЗСУ за можливість працювати на повоєнне відновлення України.

Department of Chemistry and Chemical Engineering
Наукове товариство студентів і молодих вчених ХНУ