19 березня у Хмельницькому національному університеті відбувся семінар для деканів, заступників деканів та завідувачів кафедр «Інноваційні технології організації освітнього процесу в університеті». На заході були присутні: перший проректор, проректор з науково-педагогічної та наукової роботи професор Михайло Войнаренко, проректор з науково-педагогічної роботи доцент Сергій Матюх, проректор з міжнародних зв’язків професор Микола Йохна.
Із вітальним словом виступив Сергій Матюх, представивши учасників семінару – співзасновника та SEO web-платформи CASERS Євгена Урсалова та проректора з міжнародної співпраці Університету Технологічно-Природничого (м. Бидгощ, Польща) професора Адама Гадомскі.
Євген Урсалов презентував присутнім web-платформу CASERS та описав головні переваги та особливості навчання з CASERS, а також розповів історію створення такої платформи. Проект об’єднує дві категорії учасників – кейсодавців та кейсерів і є одним із способів модернізації вищої освіти в Україні. Для кейсодавців – це можливість залучити молодих фахівців до розробки нових рішень, а для кейсерів – отримати практичний та цікавий досвід, пов’язаний із вирішенням реальної проблеми. Платформа дозволяє проводити будь-які кейси з необмеженою кількістю учасників. Також Євген Урсалов ознайомив із організаціями-кейсодавцями, серед яких відомі банки, організації та фірми.
Професор Адам Гадомскі розповів про дуальну освіту за програмою подвійного диплому. Дуальна форма здобуття освіти передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях для набуття певної кваліфікації. Завдяки тісній співпраці Хмельницького національного університету та Університету Технологічно-Природничого у Бидгощі наші студенти уже навчаються за програмою подвійного диплому на магістратурі в Університеті Технологічно-Природничому, а тепер мають можливість навчатись і на бакалавраті.
Адам Гадомскі ознайомив із особливостями навчання іноземних студентів на бакалавраті за програмою подвійного диплому. Зокрема зауважив, що навчання триває 7 семестрів, для студентів з України достатньо візи для навчання, проходження практики відбувається на малих підприємствах Польщі. Також професор відзначив спеціальності, за якими можлива дуальна освіта за програмою подвійного диплому. Така освіта надає студентам можливість отримати не лише диплом європейського зразка, а й практичні знання виробничих професій.
Керівництво університету подякувало гостям за цікаві та інформативні доповіді і практичну й корисну інформацію.
Відділ зв’язків з громадськістю ХНУ