У Хмельницькому національному університеті написали диктант національної єдності

  Для Хмельницького національного університету гарною традицією стало спільне написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Незмінними організаторами його проведення у стінах нашого ЗВО є відділ навчально-виховної роботи, кафедра української філології та кафедра слов’янської філології.

Українське радіо започаткувало радіодиктант 2000 року з ідеєю об’єднання українців усього світу ‒ в один день, в один час зібратися і написати текст своєю мовою. Уже багато років до цього заходу долучаються не лише українці, а й ті, хто так чи інакше пов’язують своє професійне життя з Україною, її культурою, її мовою. Диктант пишуть ті, хто вивчає українську мову в США, Японії, Австралії, у Польщі і Великій Британії, Франції та Німеччині та інших країнах світу.

Тож, 25 жовтня, напередодні Дня української писемності та мови,  об 11.00 у залі засідань Вченої ради для написання радіодиктанту зібралися керівництво університету, завідувачі кафедр, керівники структурних підрозділів, співробітники та студенти. Крім того, в університеті були організовані інші локації, де всі охочі могли долучитися до цієї ініціативи.

Розпочався захід вітальними словами декана гуманітарно-педагогічного факультету Нелі Подлевської, яка наголосила на значенні мови в житті людини та зазначила, наскільки змінилося з початком повномасштабного вторгнення ставлення українців до рідної мови як маркера національної державності та національної ідентичності.

Погляд молоді на важливість вивчення рідної  мови висловила студентка 4 курсу спеціальності “Середня освіта. Українська мова і література”, лауреатка академічної стипендії імені М. Грушевського Дарина Редько.

Цьогоріч авторкою радіодиктанту стала українська письменниця та есеїстка Оксана Забужко. Читав текст письменник, музикант, екоактивіст і військовий Павло Вишебаба. Текст має назву “Магія голосу”. Він став подарунком до ювілею Українського Радіо, яке у 2024 році святкує 100 років.

Мова є найціннішим надбанням та основою духовного багатства української нації, її генетичним кодом.  Вивчайте, плекайте та вдосконалюйте рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну та українців.

Public Relations Department

Відділ  навчально-виховної  роботи