Уже стало доброю традицією на кафедрі слов’янської філології Хмельницького національного університету щорічно проводити регіональний етап Міжнародних олімпіад із польської мови та літератури, історії Польщі як серед учнів закладів загальної середньої освіти (що є й елементом профорієнтації), так і студентів закладів вищої освіти. Інформацію про такі заходи ми щоразу подаємо на сайті кафедри: https://ksf.khmnu.edu.ua/olimpiady-z-polonistyky/
Регіональний етап означених олімпіад відбувається за підтримки Фундації «Свобода і демократія», Польського історичного товариства, під патронатом Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці, зокрема Генерального консула Дамяна Цярціньскі, а міжнародний етап – під егідою Головного комітету олімпіади польської мови і літератури при Інституті літературознавчих досліджень Польської академії наук, про що маємо підтвердження від його керівника, доктора габілітованого, професора Варшавського університету Томаша Хахульскі:
1-3 липня у Варшаві (Польща) відбувся фінальний (міжнародний) етап VII Олімпіади з історії Польщі для польської діаспори та поляків за кордоном, в якому змагалися талановиті олімпійці з різних країн світу. Журі олімпіади відзначили 22 лауреатів та 12 фіналістів, які показали високі знання із полоністики.
Відповідно до виконання пункту 38 (Досягнення у професійній діяльності) Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності, зокрема пп.14, 15, Юлія Іванівна Серкова – старший викладач кафедри слов’янської філології – є постійним організатором таких олімпіад на кафедрі, регіональних етапів, членом журі олімпіад всеукраїнського та міжнародного рівнів, учні та студенти якої є щорічними переможцями зазначених олімпіад. Також Юлія Іванівна має публікації із зазначеної тематики (виконання пп. 12), наприклад: «Серкова Ю. І. Olimpiada literatury i języka polskiego jako droga do głębszego rozpoznania narorodowej i europejskiej tradycji literackiej oraz tożsamości kulturowej». Славістичні студії: лінгвістика, літературознавство, дидактика : збірник наукових праць. Хмельницький : ФОП Бідюк Є. І., 2017. Випуск третій. C.133–138». Як готувати учнів до участі в олімпіадах, Юлія Іванівна ділиться секретами і на заняттях із польської мови і літератури зі студентами полоністичних спеціальностей (як майбутніх учителів польської мови) Хмельницького національного університету.
Цьогоріч лауреаткою міжнародного етапу VII Олімпіади з історії Польщі стала Анастасія Заміховська, учениця Польської суботньої школи при Спілці вчителів польської мови, керівником якої є Юлія Іванівна Серкова. Хочемо зазначити, що Анастасія є випускницею ЗЗСО та майбутньою абітурієнткою полоністичних спеціальностей Хмельницького національного університету. Тож хочемо привітати Анастасію та побажати успішного вступу на обрану спеціальність!
Після оголошення результатів міжнародної олімпіади її учасниці мали унікальну нагоду зустрітися з Агатою Корнгаузер-Дудою – Першою леді Республіки Польща у Президентському палаці.
«Це стало майже традицією, що я маю велику честь і приємність приймати фіналістів і переможців Олімпіади з історії Польщі для польської діаспори та поляків за кордоном у Президентському палаці. Олімпіада популяризує знання історії Польщі серед молоді, яка проживає та навчається за кордоном. Її завданням також є розвиток інтересів молоді та формування її історичної свідомості, а отже, підтримка польської діаспори. Перш за все, це ваш особистий успіх, з чим я вас щиро вітаю», – наголосила дружина Президента Польщі.
Агата Корнгаузер-Дуда висловила подяку усім учителям-наставникам переможців у підготовці до такого важливого етапу у їхньому житті, за те, що заохочують молодь присвячувати свій вільний час додатковому навчанню та підготовці до всіх етапів олімпіади, зосередивши увагу на тому, що за 6 років олімпіади з історії Польщі взяли участь у ній понад 2300 учасників із понад 30 країн.
Додаткова інформація про підсумки олімпіади: https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/aktywnosc/gratulacje-dla-laureatow-i-finalistow-7-edycji-olimpiady-historii-polski-dla-polonii-i-polakow-za-granica,71090?fbclid=IwAR1q8g_Br3AiTK5kwgGMwIYosXMYBW14XHq8vS9B12RSwHYF3MddFneXuuU
Кафедра слов’янської філології ще раз вітає старшого викладача кафедри Юлію Іванівну Серкову із черговою перемогою на міжнародному рівні, за високий рівень підготовки учнівської молоді до здійснення свідомого вибору майбутньої професійної діяльності!
Інформація кафедри слов’янської філології