Свято краси та креативу

Цього року в двадцять дев’ятий раз наш університет проводив Всеукраїнський конкурс молодих дизайнерів одягу «БАРВИ ПОДІЛЛЯ». Подано 255 конкурсних робіт учасниками з 14-ти закладів вищої освіти (університети і академії) та 15-ти закладів фахової передвищої освіти (коледжі, навчальні центри, професійні ліцеї). Серед конкурсантів є учасники з-за кордону: державного педагогічного університету імені Іона Крянге (м. Кишинів, Республіка Молдова) та Вільнюської академії мистецтв (Литовська республіка). Наймолодшим конкурсантам з Сумського центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю виповнилося лише 12-13 років.

До участі у фіналі відібрано 194 роботи.

Фінальна частина проходила 11 червня у змішаному форматі – учасники з різних міст слідкували за її перебігом через конференцію на платформі Zoom, а хмельничани прийшли на фінальну зустріч до «АРТ-простору» Хмельницького національного університету.

Свої роботи конкурсанти надсилали у 11 конкурсів і номінацій, а саме:

– конкурс ескізів одягу та його номінації «Живописний ескіз» і «Digital ескіз»;

– конкурс ескізів аксесуарів, доповнень, взуття;

– конкурс аксесуарів, доповнень, взуття;

– конкурс «Віртуальний одяг»;

– конкурс «Fashion-фото»;

– конкурс «Fashion-ші» – який в цьому році вперше проводився в рамках «Барв»;

– конкурс ансамблів одягу та його номінації «Street fashion» і «Art fashion»;

– конкурс колекцій одягу, номінація «Власний погляд» – в якому журі обирало кращих серед робіт студентів закладів вищої освіти;

– конкурс колекцій одягу, номінація «Молода надія» – де журі обирало кращі роботи серед учнівської молоді.

Журі довелося добре обдумувати свої оцінки, адже конкурсні роботи були дуже достойними. Журі оцінювало кожну роботу за такимикритеріями: оригінальність ідеї та образу; цілісність композиції; складність і техніка  виконання.

Номінація «Живописний ескіз» зібрала найбільшу кількість заявок – 60, до фіналу пройшли 33 роботи. Її учасниками стали студенти й учні з усіх куточків України – від Вижниці до Сєвєродонецька. Кожен ескіз мав виразний художній образ, іноді дуже незвичайний. Оцінювався також зв’язок із обраним джерелом творчого натхнення. Автори надихалися українським патріотичним духом, народним одягом, об’єктами природи, мистецтвом та екологічними проблемами. Ескізи виконані різними техніками і матеріалами: акварель, гуаш, маркери. Тому майстерність володіння живописними чи графічними техніками та складність робіт були вагомими критеріями оцінки.

Переможці в номінації «Живописний ескіз»:

– І місце:  робота «СЛЬОЗИ НЕСКІНЧЕННОСТІ» Полуянової Анни (Харківська державна академія дизайну і мистецтв);

– ІІ місце:  робота «ЧИСТЕ МАЙБУТНЄ» Дар’ї Заічко (Харківська державна академія дизайну і мистецтв);

– ІІІ місце:  робота «ПРИГНОБЛЕНІ та НЕСКОРЕНІ» Анни Гольонко (Хмельницький національний університет);

– спеціальні призи: робота «СЛЬОЗИ НЕСКІНЧЕННОСТІ» Анни Полуянової (Харківська державна академія дизайну і мистецтв) та робота «ДІВЧИНА-КАЛИНА» Дарини Веремійчук (Київський національний університет технологій і дизайну).

Переможці номінації «Живописний ескіз»

У номінації «Digital ескіз» журі у фіналі оцінювало 39 цифрових ескізів колекцій чи моделей одягу, що розроблені за допомогою комп’ютерних графічних редакторів. Темами конкурсних робіт стали герої аніме і фентезі, переосмислення народного одягу, сучасні стилі в одязі, продовжується тема проєктування адаптивного одягу для поранених, створювалися образи наших воїнів як героїв культової гри Мортал-комбат з українськими мотивами.

Переможці в номінації «Digital ескіз»:

  • І місце:  робота «ЕФЕКТ МЕТЕЛИКА» та її авторка Міла Іщенко (Харківський фаховий коледж дизайну та мистецтв);
  • ІІ місце:  робота «ВТРАЧЕНА СПАДЩИНА» Руслани Убийкін (Харківська державна академія дизайну і мистецтв);
  • ІІІ місце:  робота «АДРЕНАЛІН», авторства Єлизавети Сторохи (Харківська державна академія дизайну і мистецтв);
  • спеціальні призи: робота «the PUNK REBELLІON» Валерії Лісогорської (Харківська державна академія дизайну і мистецтв), робота «ЕФЕКТ МЕТЕЛИКА» Міли Іщенко (Харківський фаховий коледж дизайну та мистецтв) та робота «КЛЯТИЙ ПАНК» Павла Мироненка (Київський національний університет технологій і дизайну);

– спеціальні призи: робота «ДОЛОНЬКИ ПІДТРИМКИ» Влади Цісар (Хмельницький національний університет) та робота «ВІЧНИЙ ДВИГУН У НАШОМУ СЕРЦІ» Юліани Пилипенко (Хмельницький національний університет).

Переможці номінації «Digital ескіз»

Серед фінальних робіт конкурсу «Віртуальний одяг» представлено 6 моделей і колекцій.Віртуальний одягцеактуальний тренд у fashion-індустрії, за якого дизайнери створюють цифровий 3D-одяг. Таке злиття моди та цифрових технологій привносить інновації, змінює традиційні уявлення про одяг, розширює і стимулює творчість дизайнерів. Переможницею в конкурсі «Віртуальний одяг» є робота «CHROME COUTURE» Марії Дмитренко (Київський національний університет дизайну і мистецтв), що виборола І місце.

Конкурс ескізів аксесуарів, доповнень і взуття є найбільш універсальною можливістю для застосування різних інструментів і технік — як графічних, так і цифрових. Автори таких робіт надихалися футуристичною архітектурою, традиційними і незвичними матеріалами.

Переможці в конкурсі ескізів аксесуарів, взуття:

– I place:  робота «музей науки PRІNCІPE FELІPE»та її авторка Таїсія Кузьміна (Харківська державна академія дизайну і мистецтв);

– II place:  робота «ГАРМОНІЯ ЛІНІЙ» Ксенії Пені (Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара);

– III place: робота «Аксесуарний гарнітур на тему сучасної архітектури» Анни Полуянової (Харківська державна академія дизайну і мистецтв).

Переможці конкурсу ескізів аксесуарів, доповнень і взуття

Фінальні роботи в конкурсі готових аксесуарів, доповнень і взуття члени журі оцінювали за такими критеріями: новизна ідеї, цілісність композиції та майстерність виконання. Ці критерії впливали на загальний результат, але, головним критерієм є саме новизна ідеї.

Переможці в конкурсі аксесуарів, доповнень і взуття:

– III place: робота «ВОЛЯ» Наталїі Кузіної та Христини Шевцової (Київський національний університет дизайну і мистецтв);

– II place:  робота «ДУХ ЧАСУ» колективу студентів Одеського технічного фахового коледжу;

– I place: робота «ПО ФАКТУ» Дарʼї Діонісьєвої-Македонської (Харківський фаховий коледж технологій та дизайну).

Переможці конкурсу аксесуарів, доповнень та взуття

Конкурс «Fashion-ші» цього року був вперше заявлений у програмі. Сьогодні генерування ідей та зображень за допомогою сервісів на основі штучного інтелекту стрімко розвивається в креативних галузях і в дизайні одягу також. Це дозволяє дизайнерам не обмежувати свою фантазію та створювати найдивовижніші образи. Конкурсанти у своїх роботах креативили з різними ідеями в матеріалах – крига і світло, метал і текстиль.

Переможці в конкурсі «Fashion-ші»:

– І місце: робота «ФРЕСКА» Валентини Гуменюк (Хмельницький національний університет);

 ІІ місце: робота «RAVE FASHІON» Валерії ЛІСОГОРСЬКОЇ (Харківська державна академія дизайну і мистецтв);

– III place: робота «КІБЕР-РЕНЕСАНС» Ольги НОВАК (Хмельницький національний університет) та робота «ФОЛЬК-ВІЗІЯ» Якима ШУГАЙЛО (Хмельницький національний університет);

– відзнака Спілки дизайнерів України: робота «RAVE FASHІON» Валерії Лісогорської (Харківська державна академія дизайну і мистецтв).

Переможці конкурсу «Fashion-ші»

Конкурс «Fashion-фото» має дуже виразні роботи, адже сучасний дизайн одягу важко уявити без яскравих обкладинок модних журналів та вишуканих фотографій. Наші автори прагнули створити у нас відчуття гортання сторінок журналу, як мінімум, «Vogue-UA».

Переможці в конкурсі «Fashion-фото»:

– I place:  робота «ЗВ’ЯЗОК ПОКОЛІНЬ» Юлії Федосеєвої (Луцький професійний коледж дизайну та стилю);

– II place:  робота «ПРИМАРНИЙ ПОЛІТ» Єлізавети Сторохи та Сергія Пасечніка (Харківська державна академія дизайну і мистецтв);

– III place:  робота «НЕ РУЙНУЙ МАЙБУТНЄ» авторки Владислави Анісімової (Херсонський національний технічний університет).

Переможці конкурсу «Fashion-фото»

Цього року «Барви» відроджують традицію демонстрації конкурсних робіт наживо. На манекенницях фешн-студії «Афродіта» (керівниця – Світлана Краснюк, майстер міжнародного класу світової Унії культури) продемонстровано роботи, що виконані в матеріалах. Традиційно, це конкурс одного ансамблю та його номінації «Street fashion» і «Art fashion» та конкурс колекцій одягу з його номінаціями «Молода надія» і «Власний погляд».

У показі брали участь конкурсні роботи, автори яких мали можливість приїхати до Хмельницького національного університету, а на екрані були представлені фотографії та відео конкурсних робіт, за якими на рівних, всіх їх оцінювало журі.

Переможці в номінації «Street fashion» конкурсу одного ансамблю:

– І місце: ансамбль «СВІДОМА РЕАЛЬНІСТЬ» Наталії Тіщенко (Харківська державна академія дизайну і мистецтв);

– II place: ансамбль «JAPANESE MOTІFS» Катерини Бондаренко та Надії Миргородської (Херсонський національний технічний університет);

– ІІІ місце: ансамбль «СИЛЬНА, СПОРТИВНА і НЕЗЛАМНА» Маргарити Гринько (Харківська державна академія дизайну і мистецтв).

Переможці номінації «Street fashion» конкурсу одного ансамблю

Переможці в номінації «Art fashion» конкурсу одного ансамблю:

– І місце: ансамбль «ДЕНІМОВИЙ ВОЇН» Аліни Зубко (Харківська державна академія дизайну і мистецтв);

– ІІ місце: ансамбль «ЛИХА ДОЛЯ» Луїзи Журавльової (Харківська державна академія дизайну і мистецтв);

– ІІІ місце: ансамбль «ЧИСТЕ МАЙБУТНЄ» Дар’ї Заїчко (Харківська державна академія дизайну і мистецтв).

Переможці номінації «Art fashion» конкурсу одного ансамблю

Переможці в номінації «Молода надія» конкурсу колекцій одягу:

– І місце:  колекція «РІД МІЙ ЗНАНИЙ», авторами якої є колектив студентів Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну;

– ІІ місце:  колекція «ВІЛЬНІ ПТАХИ» колективу авторів Хмельницького центру професійно-технічної освіти сфери послуг;

– ІІІ місце: колекція «КАВА ПО-ВІДЕНСЬКИ. Українське коріння» Марини Бутко, Наталії Соловйової та Людмили Музики (Сєвєродонецький професійний ліцей);

– відзнака Спілки дизайнерів України: робота «SKІN ART» колективу учнів Львівського професійного коледжу індустрії краси та моди.

Переможці номінації «Молода надія» конкурсу колекцій одягу

Переможці в номінації «Власний погляд» конкурсу колекцій одягу:

– Гран-прі конкурсу: колекція «ЦВІТОМОРФОЗА» Соломії Міщенко (Харківська державна академія дизайну і мистецтв);

– I place: колекція «ПЕРЕПЛЕТЕННЯ ДОЛІ» Олександри Молнар і Ніколетти Рошко (Мукачівський державний університет);

– II place: колекція «ТАЛІСМАН», автор Світлана Ротару (Педагогічний університет імені Іона Крянге, м. Кишинів, Республіка Молдова);

– III place: колекція «АФРИКА КОД» від авторів-студентів Педагогічного університету імені Іона Крянге (м. Кишинів, Республіка Молдова);

– відзнака від Спілки дизайнерів України: колекція «ЦВІТОМОРФОЗА» Соломії Міщенко (Харківська державна академія дизайну і мистецтв);

– спеціальний приз: колекція «COLOUR FUSІON» Діани Хасанової (Хмельницький національний університет).

Переможці номінації «Власний погляд» конкурсу колекцій одягу

З роботами-учасниками і переможцями Всеукраїнський конкурс молодих дизайнерів одягу «БАРВИ ПОДІЛЛЯ-2024» можна ознайомитися на сайті конкурсу або за посиланнями:

Журі конкурсу:

– Ірина Баннова, голова Хмельницького обласного відділення Спілки дизайнерів України, Заслужений працівник освіти України, засновниця Студентського Будинку моделей та Конкурсу – Голова журі конкурсу;

– Оксана Лагода, доктор мистецтвознавства, професор, завідувачка кафедри дизайну тканин та одягу Харківської державної академії дизайну та мистецтв, членкиня Спілки дизайнерів України;

– Олена Чепелюк, доктор наук, професор, ректор Херсонського національного технічного університету, завідувачка кафедри дизайну;

– Марія Артеменко, кандидат наук, перший проректор Херсонського національного технічного університету, доцент кафедри дизайну;

– Світлана Кулешова, доктор наук, професор, завідувачка кафедри технології та конструювання швейних виробів Хмельницького національного університету;

– Владислава Гурдіна, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри дизайну тканин та одягу Харківської державної академії дизайну і мистецтв, членкиня Спілки дизайнерів України;

– Юрій Борисов, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету, головуючий Спілки дизайнерів України;

– Ельвіра Базилюк, кандидат наук, доцент, завідувачка кафедри дизайну, членкиня Спілки дизайнерів України;

– Лариса Корницька, кандидат наук, доцент кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва, членкиня Спілки дизайнерів України;

– Марина Кісіль, кандидат мистецтвознавства, дизайнерка, власниця навчальної студії з макетування одягу «Maрина Кісіль студіо», м. Київ;

– Людмила Шанська, дизайнерка прикрас, власниця і керівниця компанії дизайнерських прикрас «Zarmilkas»;

– Світлана Подчаха-Ремішевська, головна дизайнерка одягу торгової марки дитячого одягу «Бембі», фото-мисткиня;

– Тетяна Гарматюк, дизайнерка одягу, керівниця авторської дизайн-студії «Тетяна Гарматюк»та торгової марки одягу «Гарматюк-kids»;

– Юлія Овчарик, дизайнерка цифрового одягу, діджитал-мисткиня, членкиня Спілки дизайнерів України;

– Олена Матвійчук, головна дизайнерка ТМ дитячого одягу «Робінзон»;

– Наталя Сойко, ілюстраторка та дизайнерка одягу, засновниця бренду «Sо-і-Ко», принтмейкерка і співзасновниця крафтової майстерні «Tovtra»;

– Ілона Поплавська, дизайнерка одягу, власниця приватного підприємства одягу ТМ «Шарм»;

– Олександр Поворозник, художник, дизайнер, власник ТМ жіночого одягу «Elvi-Woman», член Спілки дизайнерів України;

– Олег Фоменко, дизайнер одягу, власник та керівник приватного ательє з виготовлення одягу та ТМ одягу «Олег Фоменко».

Заклади вищої освіти, що є цього року учасниками конкурсу:

– Vilniaus dailės akademija (Vilnius, Lithuania Republicа);

– Universitatea Pedagogică de Stat«Ion Creangă» (Chișinău, Republicа Moldova);

– Харківська академія дизайну і мистецтв;

– Харківський національний педагогічний університет імені Григорія Сковороди;

– Київський національний університет технологій і дизайну;

– Херсонський національний технічний університет;

– Криворізький державний педагогічний університет;

– Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія;

– Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара;

– Українська інженерно-педагогічна академія;

– Полтавський національний педагогічний університет імені Володимира Короленка;

– Мукачівський державний університет;

– Луцький національний технічний університет;

– Хмельницький національний університет.

Заклади перед вищої фахової освіти, що є цього року учасниками конкурсу:

– Вижницький фаховий коледж мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка;

– Харківський фаховий коледж технологій та дизайну;

– Одеський технічний фаховий коледж Одеського національного технічного університету;

– Подільський Професійний Коледж (м. Кам`янець-Подільський);

– Чернівецький фаховий коледж технологій та дизайну;

– Нікопольський професійний ліцей;

– Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг;

– Білоцерківський фаховий коледж сервісу та дизайну;

– Сєвєродонецький професійний ліцей;

– Професійно-педагогічний фаховий коледж Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка;

– Славутський професійний ліцей;

– Львівський професійний коледж індустрії краси та моди;

– Київський професійний коледж технологій та дизайну одягу

– Луцький професійний коледж дизайну та стилю;

– Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Оргкомітет Всеукраїнського конкурсу молодих дизайнерів одягу “Барви Поділля”