СПІВПРАЦЯ З ХМЕЛЬНИЦЬКИМ ОБЛАСНИМ ХУДОЖНІМ МУЗЕЄМ

Відвідування Хмельницького художнього музею – значима подія для студентів ХНУ. Адже життєвий шлях відомих діячів мистецтва Миколи Мазура, Оксани Мазур, Михайла Андрійчука, Віктора Трачука, Ірини Баннової та інших митців тісно переплітається як і з життям музею, так і з життям університету.

Колектив музею привітно зустрічає студентів усіх спеціальностей, прагне створити творчу емоційно насичену атмосферу. Традиційним стало відвідування музею під час вивчення дисципліни «Культурологія». Нещодавно для студентів першого курсу спеціальності «Дизайн» була організована та проведена тематична зустріч «Символічний зміст українського орнаменту». Завідувач просвітницьким відділом О. В. Алексєєва розповіла про символічну наповненість мистецьких творів. На прикладах експонатів музею було показано практичне втілення елементів символіки. Студенти з цікавістю ознайомилися з творами Т. Мисковець «Ніч на Івана Купала»; експонатами, виготовленими в техніці різьблення, Я. Пасічанського та І. Савченка; творами львівських художниць, що працюють в техніці розпису на тканині – Т. Печенюк і Н. Дяченко-Забашти; тарелю І. Савченка; вишивкою на рушниках тощо.

На прикладах творів з музейної колекції, виконаних професійними майстрами та народними художниками, студенти переконалися: прадавні символи, у яких наші пращури втілювали свої уявлення про сили природи, навколишній світ та місце людини в ньому, продовжують жити в сучасному мистецтві.

Зустріч сприятиме прочитанню, розшифруванню цих символів студентами, а отже дозволить глибше зрозуміти зміст мистецького твору. Колектив музею висловив сподівання і на подальшу тісну співпрацю з університетом.

Доцент кафедри філософії та політології
М. Дем’янюк,
студентка групи ДЗ-16
Ольга Мельник