д. т. н., проф., ректор Хмельницькою технологічного інституту побутового обслуговування, ректор Технологічного університету Поділля (1974-2001 рр.), заслужений працівник народної освіти України, голова спеціалізованої вченої ради
Народився 27 вересня 1931 р. в м. Курськ (Російська Федерація). З липня 1943 р. до серпня 1945 р. перебував у Радянській армії сином полку, де пройшов бойовий шлях від Харкова до Відня. За мужність і відвагу, проявлені в боях, нагороджений медалями «За взяття Відня» та «За перемогу над Німеччиною». У 1951 р. зі срібною медаллю закінчив у Львові середню школу та вступив на механічний факультет Львівського політехнічного інституту за спеціальністю «Технологія машинобудування, металорізальні верстати», а в 1956 р. із відзнакою закінчує інститут, І його залишають там на посаді асистента. В 1962 р. захищає дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук, а в 1973 р. – доктора наук.
На початку грудня 1974 р. Р. І. Сілін очолив Хмельницький технологічний інститут побутового обслуговування, ректором якого він був упродовж 27 років. Будучи ректором інституту, виявив непересічний талант керівника і організатора, із властивою йому енергією та наполегливістю він вдало об’єднав зусилля професорсько-викладацького персоналу і спрямував їх на забезпечення навчального процесу, науково-дослідницької роботи та створення сучасної матеріально-технічної бази інституту. За цей час було розроблено генеральний план розвитку інституту, згідно з яким побудовано та введено в експлуатацію 4-ий навчальний корпус, 5-ий студентський гуртожиток, наукову бібліотеку, 2 житлові будинки для викладачів та співробітників університету, створені або удосконалені навчальні лабораторії та кабінети. Завдяки безперечним успіхам у реорганізації інституту були створені передумови для подальшого зміцнення авторитету ВНЗ. Це дозволило у 1989 р. вперше змінити статус інституту (він отримав назву Хмельницький технологічний інститут) та приступити до формування нової концепції вже не як вузькопрофільного, орієнтованого на побутове обслуговування, а як широкопрофільного ВНЗ, який повинен стати навчальним і науковим центром з розробки новітніх технологій та підготовки відповідних фахівців. У 1994 р. інститут одержує статус Технологічного університету.
Р. І. Сілін – провідний вчений у своїй галузі наук, він опублікував більше як 250 наукових праць, зокрема 8 монографій, навчальний посібник, отримав 49 авторських свідоцтв на винаходи. Він обраний академіком 4 різних Академій наук України, Президентом Національного комітету України з питань машинознавства, отримав звання «Заслужений працівник народної освіти України”, «Людина року – 2000 р.», «Людина тисячоліття», «Почесний громадянин міста Хмельницького». Його відзначено 17 високими урядовими нагородами, зокрема орденом «За заслуги» III-го і II-го ступенів, «За мужність» III ступеня.