Розпочато сьомі регіональні кури професійного навчання за програмою НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців

НАТО підтримує Україну в реалізації Програми перепідготовки колишніх військових, які прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері, з 2000 року. Мета Програми – підтримка України у питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців

Управління НАТО з економічних питань безпеки та оборони у 1999 році започаткувало в Україні програму мовної підготовки. З 2007 року започатковано напрямок економічних дисциплін, що викладаються на базі досвідчених українських навчальних закладів та тренінгових інституцій.

Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямками як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін.

Протягом років, курси проходять у більш, ніж 60-ти містах та селищах по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2018 рік, дозволить здійснити перепідготовку близько 800 бенефіціарів. На сьогодні вже близько 10 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.

13 червня 2018 року в 52 гарнізонному будинку офіцерів Збройних Сил України відбулась урочиста церемонія відкриття сьомих регіональних курсів професійного навчання військовослужбовців в селищі Озерне Житомирського району Житомирської області, виконавцем яких є Хмельницький центр перепідготовки та соціальної адаптації Хмельницького національного університету.

На урочистій церемонії були присутні: менеджер програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців, консультант Управління з питань політичних відносин і політики безпеки Крістофер Штаудт, виконавчий керівник програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців Огороднікова Олександра, заступник голови Житомирської райдержадміністрації Козарчук Микола Петрович, заступник голови Житомирської районної ради Стах Василь Миколайович, заступник начальника Озерненського гарнізону з морально-психологІчного забезпечення, підполковник Качура Андрій Михайлович, командир військової частини А-1724, підполковник Стаховський Валентин Олександрович.

Менеджмент Програми, Житомирського району, військової частини привітали військовослужбовців з відкриттям курсів перепідготовки, високо оцінили їх рішення щодо оволодіння новою професійною кваліфікацією заради їх гнучкості і стійкості у майбутньому після переходу з військової кар’єри на професійну цивільну. У промовах висловлено вдячність НАТО за надану підтримку військовослужбовцям, які є найкращим кадровим потенціалом для економіки регіону.

Перепідготовку за спеціальністю «Менеджмент» в обсязі 350 годин навчання пройдуть 26 військовослужбовців. Програма надає можливість пройти перепідготовку військовослужбовцям, які підлягають звільненню в найближчий рік, а також колишнім військовослужбовцям, що закінчили службу в Збройних Силах України протягом останніх трьох років, і тим, що залишили лави Збройних Сил України 10 років тому, а потім були мобілізовані й залучені до АТО.

На курсах перепідготовки слухачі зможуть набути нові знання і навички за тією цивільною спеціальністю, яка необхідна їм для адаптації і працевлаштування на підприємствах, в організаціях і установах Житомирської та інших областей України.

Слухачі регіональних курсів мають можливість пройти перепідготовку в Хмельницькому центрі перепідготовки та соціальної адаптації за спеціальностями «Менеджмент», «Облік і оподаткування», «Дизайн», «Комп’ютерна інженерія», «Телекомунікації та радіоелектроніка». Менеджмент Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації надає допомогу у працевлаштуванні, військовослужбовцям, що закінчили службу в Збройних Силах України.

Хмельницький центр перепідготовки та соціальної адаптації