22-24 травня 2014 року за ініціативи кафедри обліку та аудиту на базі Хмельницького національного університету було проведено IX Міжнародну науково-практичну конференцію “Управління економічними системами: концепції, стратегії та інновації розвитку”.
У роботі конференції прийняли участь понад 150 учасників, серед яких науковці з Хмельницького національного університету, керівники підприємств та установ м. Хмельницького, представники вищих навчальних закладів з різних регіонів та міст України, зокрема, Києва, Чернівців, Луцька, Черкас, Вінниці, Львова, Харкова, Сум, Донецька, Кам’янець-Подільського, Білої Церкви, Краматорська), іноземні гості з провідних навчальних закладів Польщі, Росії, Латвії та Словакії.
З вітальним словом до учасників конференції звернулися ректор Хмельницького національного університету – д.т.н., професор Скиба М.Є. та Хмельницький міський голова – Мельник С.І.; плідної роботи та вироблення нових механізмів співпраці побажали проректор з наукової роботи Хмельницького національного університету – д.т.н., проф. Параска Г.Б. та декан факультету економіки і управління – к.е.н., проф. Бондаренко М.І.
Відкриття конференції
Вітальне слово ректора ХНУ д.т.н., професора Скиби М.Є.
Вітальне слово Хмельницького міського голови Мельника С.І.
Вітальне слово експерта Європейських грантових фондів, директора інституту інновацій (Польща) і доктора філософії, професора Тадеуша Троціковскі
Як справедливо відмітив у своєму виступі проректор з науково-педагогічної роботи, перший проректор, завідувач кафедри обліку і аудиту Хмельницького національного університету – д.е.н., проф. Войнаренко М.П., стало гарною традицією при проведенні міжнародних науково-практичних конференцій кафедрою обліку та аудиту запрошувати до участі представників місцевих органів влади та провідних установ міста, що допомагає освітянам налагодити конструктивний діалог і визначити нові вектори співпраці з владними структурами та іншими інституційними утвореннями регіону.
Вітальне слово проректора з наукової роботи д.т.н., професора Параски Г.Б.
Вже не вперше у роботі конференції прийняв участь Хмельницький міський голова Мельник С.І., який наголосив на актуальності визначених для обговорення проблем та у своїй доповіді щодо програмування соціально-економічного розвитку територій окреслив коло важливих стратегічних завдань, які сприятимуть інноваційному розвитку Хмельниччини на якісно новій конкурентній основі.
Вітальне слово декана факультету економіки і управління к.е.н., професора Бондаренка М.І.
Президентом Хмельницької торгово-промислової палати Бєляковою Н.М. було визначено роль Хмельницької торгово-промислової палати як дієвого інструменту сприяння розвитку бізнесу та розширення міжнародного співробітництва на Поділлі.
Виступ зав. кафедри обліку та аудиту д.е.н., професора Войнарнка М.П.
Серед міжнародних учасників особливим інтеграційним змістом була наповнена доповідь експерта Європейських грантових фондів, директора Інституту інновацій в місті Влоцлавек Куявсько-Поморського воєводства (Польща) – доктора філософії, професора Тадеуша Троціковскі. Визначивши стратегічні пріоритети та першочергові завдання формування у Польщі інтелектуального кластера, доповідачем було акцентовано увагу на можливих напрямах співпраці Польщі та України, зокрема, Хмельницького регіону, в соціальному напрямку, сфері наукових і інноваційних технологій, охорони навколишнього середовища та енергозбереження.
Виступ Заслуженого економіста України к.е.н., доцента Скальського В.В.
З особливим інтересом на пленарному засідання були заслухані доповіді заслуженого економіста України, к.е.н., доцента Скальського В.В., к.е.н., доцента Скоробогатої Л.В., аспірантів Берези А.А. та Васюти Т.М.
Гості та учасники конференції
В цілому, за результатами проведення пленарного та секційних засідань було заслухано чимало доповідей представників академічних кіл, науковців та молодих вчених, які стосувались дослідження проблем і стратегій формування регіональних інноваційних систем; визначення інструментів і технологій управління соціально-економічними системами в контексті становлення інформаційного суспільства; формування тенденцій розвитку фінансових інститутів в економіці України; встановлення закономірностей розвитку теорії і методики обліку та аналізу за умов впровадження Міжнародних стандартів фінансової звітності; узагальнення стратегій теоретичного розвитку аудиту та визначення технологій їх практичної реалізації в Україні; встановлення передумов реалізації інформаційних систем і технологій у національній економіці. Проведені дискусії та діалоги сприяли виробленню змістовних рекомендацій та дозволили визначити вектори співпраці між різними навчальними закладами, представниками органів влади, керівниками установ та організацій області, міст та регіонів України, зарубіжжя.
Виступ експерта Європейських грантових фондів, директора інституту інновацій (Польща) і доктора філософії, професора Тадеуша Троціковскі
Також учасники конференції відвідали Музей історії та техніки Хмельницького національного університету, та прийняли участь в знаменному для навчального закладу дійстві – підняттю на території Хмельницького національного університету трьох прапорів – Державного прапору України, Прапора Європи (символу Європейського Союзу і Ради Європи) та Прапора Хмельницького національного університету, чим було засвідчено євроінтеграційні погляди студентів та євроспрямованість Хмельницького національного університету.
Гості та учасники конференції
На згадку автограф від автора