Початок навчального процесу студентів спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія»

З 1 вересня 2023 року розпочався новий навчальний рік для студентів Хмельницького національного університету. Лекційні, лабораторні аудиторії, структурні підрозділи, які забезпечують навчальний процес, наповнилися студентами 2023–2024 навчального року.

Під час вивчення освітньої компоненти «Основи стандартизації», лектор доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії Ольга Параска, студенти групи ХТІ-22-1 провели заняття в інформаційно-бібліографічному відділі Наукової бібліотеки ХНУ.

На лекційному занятті студенти ознайомилися з Державною системою стандартизації в Україні, етапами розвитку, основними положеннями. Під час лабораторних занять студенти спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» ознайомилися з класифікацією нормативних документів, принципами їх розміщення і пошуку в каталогах, покажчиках, базах даних.

Наталія Нагорна, завідувач сектору НТД інформаційно-бібліографічному відділу, продемонструвала студентам, як здійснюється організація та ведення довідково-пошукового апарату бібліотеки: створення БД електронного каталогу, бібліографічних БД, навігатора інтернет-ресурсів за профілем спеціальності. А також довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування користувачів, консультаційна допомога з автоматизованого пошуку інформації в режимі «запит–відповідь», в т. ч. в режимі онлайн («Віртуальна довідка» http://lib.khnu.km.ua/virt_dovidka/for_chit/index1.php).

Студенти групи ХТІ-22-1 дізналися, як працювати з нормативною документацією та спецвидами літератури, принципи розміщення стандартів в каталогах. Ознайомилися з правилами пошуку нормативних документів в базах даних, навчилися здійснювати інформаційний пошук стандартів за тематикою спеціальності 161 «Хімічні технологія та інженерія». Студенти групи ХТІ-22-1 переконалися, що система стандартизації важлива в багатьох галузях, включаючи техніку, медицину, інформаційні технології та багато інших. Вона допомагає підтримувати високі стандарти якості та безпеки, сприяє світовій торгівлі і співпраці між країнами та галузями. Каталоги стандартів – це спеціальні документи або онлайн-ресурси, які містять інформацію про стандарти, що встановлені або прийняті в конкретній галузі, країні або організації. Ці каталоги допомагають користувачам знайти та отримати доступ до необхідних стандартів для діяльності в галузі хімічної технології та інженерії. Багато країн та галузеві організації також розробляють власні стандарти, і відповідні каталоги можна знайти на їхніх офіційних вебсайтах або через спеціалізовані інформаційні ресурси.

Робота з науковими каталогами є важливою складовою навчальної та дослідницької діяльності. Це інструменти, які допомагають швидко знаходити, оцінювати і використовувати необхідну інформацію. Вміння ефективно працювати з науковими каталогами, нормативними документами, базами даних значно полегшує навчальний процес та сприяє досягненню кращих результатів у навчанні.

Дякуємо керівнику інформаційно-бібліографічного відділу Наукової бібліотеки ХНУ Оксані Бичко та фахівцям за багаторічну співпрацю. Бажаємо всім учасникам навчального процесу вдалого навчального року.

Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися та працювати на благо України.

Department of Chemistry and Chemical Engineering